Panasonic-Lumix-101P-0

Panasonic Lumix 101P i Sharp Aquos 102SH – czyli aparaty cyfrowe z funkcją smartfonu

Firmy Panasonic i Sharp zaprezentowały dwa nowe urządzenia, wyposażone w potężne aparaty i system Android, które wkrótce trafią do oferty japońskiego operatora SoftBank.

Panasonic Lumix 101P

Jeśli chodzi o te dwa modele, to szczególnie atrakcyjny wydaje się Panasonic Lumix 101P, którego możecie oglądać powyżej. Jest to smartfon wyposażony w potężny, 13.2MP aparat z sensorem CMOS, oraz ogromny obiektyw. Lumix 101P działa pod kontrolą systemu Android 2.3 Gingerbread, a jego serce stanowi dwurdzeniowy procesor TI o taktowaniu 1GHz. Jeśli chodzi o ekran, do dyspozycji oddano 4-calowy wyświetlacz o rozdzielczości qHD. Dodam tylko, że urządzenie jest wodoodporne – i już nakreśla nam się obraz wręcz idealnego smartfona.

Sharp Aquos 102SH

Drugie urządzenie to Sharp Aquos 102SH, który również posiada dwurdzeniowy, 1GHz układ TI i jest wodoszczelny. Sharp ma za to nieznacznie gorszą kamerę, bo „zaledwie” 12MP, oraz zdecydowanie mniejszy obiektyw, niż Lumix. W zamian za nieco gorszą kamerę, Aquos 102SH został wyposażony w stereoskopowy, 4-calowy ekran 3D o rozdzielczości HD 720p. Urządzenie, tak jak Lumix – działa pod kontrolą systemu Android Gingerbread.

Smartfony pojawią się w ofercie japońskiego operatora SoftBank – Lumix w październiku, natomiast Aquos w listopadzie. Według plotek istnieje podobno szansa, że Aquos pojawi się w ofertach globalnych, niestety Panasonic raczej nigdy nie wyjdzie poza granice Japonii.

Źródło: Pocketnow