Panasonic P51

Panasonic P51: cztery rdzenie i ekran HD w cenie 1700 zł

Panasonic zaprezentował swój kolejny smartfon, który jednocześnie będzie pierwszym, androidowym urządzeniem tego producenta, sprzedawanym w Indiach. Jaką specyfikacją dysponuje Panasonic P51?

Panasonic P51

Panasonic zamontował w smartfonie 5-calowy ekran o rozdzielczości 1280 x 720 pikseli, 1.2 GHz, czterordzeniowy chipset MediaTek, a wszystko to wsparte 1 GB pamięci RAM. Wewnątrz znajdziemy też 8 MP kamerę (nagrywanie filmów Full HD) oraz 1.3 MP kamerkę z przodu. Pamięć wewnętrzna to zdecydowanie najsłabsze ogniwo w tym produkcie, gdyż mamy jej tu zaledwie 4 GB. Całe szczęście, można ją rozszerzyć kartą microSD.

Panasonic P51

Wymiary słuchawki to 144 x 75 x 8.5 mm, natomiast waga wynosi 135 gramów. Sercem modelu Panasonic P51, jest system Android 4.2 Jelly Bean. „Energii życiowej” do urządzenia dostarcza bateria, o pojemności wynoszącej 2,500 mAh.

Panasonic ma zamiar sprzedawać swój nowy smartfon w zestawie z magnetycznym etui oraz rysikiem. Sprzedaż P51 rozpocznie się już w przyszłym tygodniu. W Indiach za urządzenie będzie trzeba zapłacić 26,900 rupii, czyli około 1700 zł.

Czy Panasonic P51 pojawi się także w innych zakątkach świata? Niestety, ale tego w tej chwili nie wiadomo. Być może Panasonic zdecyduje się wprowadzić swój nowy produkt na rynki globalne. Szczerze mówiąc dziwię się, że ten japoński gigant tak słabo radzi sobie na międzynarodowym rynku smartfonów. Przecież jedyne, rozsądne urządzenie, jakie ten producent u nas sprzedaje, to model Eluga. Panasonic, który dysponuje niezłym zapleczem patentowo-produkcyjnym, mógłby śmiało konkurować np. z Sony, czy też LG. Dlaczego więc tego nie robi?

Źródło: BGR