CTIA-panel-solarny-smartfon

Panel solarny na ekran smartfona?

Szkoda, że do każdego zestawu telefonicznego – producent nie dodaje ładowarki solarnej. Taka ładowarka potrafi niejednokrotnie uratować nam łączność ze światem, podczas wycieczek w głuszę. Okazuje się, że perspektywa „nieinwazyjnych” paneli słonecznych staje się coraz bliższa.

CTIA - panel solarny na smartfon

Na targach CTIA zademonstrowano panel solarny, jednak nie jest to panel z rodzaju, jakie widywaliśmy do tej pory. Okazuje się, że można wyprodukować panel solarny, który jest prawie przeźroczysty. Co to oznacza dla nas, właścicieli smartfonów?

Technologia przeźroczystych paneli solarnych da możliwość produkowania urządzeń, które będą się same ładowały – ot np. leżąc na biurku, albo piekąc się za przednią szybą naszego samochodu. Dzięki tej nowatorskiej technologii – już nie trzeba wygospodarowywać osobnej powierzchni na baterię słoneczną, lecz wystarczy pokryć tym przeźroczystym panelem ekran, i po kłopocie. Takie przeźroczyste ogniwa fotowoltaiczne pozwolą na znaczne przedłużenie życia naszego akumulatora.

CTIA - panel solarny na smartfon

Francuska firma, która prezentuje tę technologię na targach CTIA – już szuka partnerów, aby ją wdrożyć do produkcji. Byle jak najszybciej!

Źródło: engadget.com