Pantech Vega Iron

Pantech Vega Iron z 5-calowym ekranem 720p oficjalnie zaprezentowany

Koreańska firma Pantech oficjalnie zaprezentowała swój nowy, 5-calowy smartfon, Vega Iron. Czy urządzenie ma szansę na to, aby pojawić się także poza Koreą?

Pantech Vega Iron

Zacznijmy jednak od specyfikacji tego smartfona, która robi spore wrażenie. W urządzeniu zamontowano 5-calowy ekran 720p, chipset Qualcomm Snapdragon 600 z czterema rdzeniami Krait 300, taktowanymi częstotliwością 1.7 GHz, 2 GB RAM, 13 MP kamerę, 32 GB pamięci użytkownika oraz slot na karty microSD (do 64 GB).

Dodatkiem do tej supermocnej specyfikacji, jest smukły design, któremu smartfon zawdzięcza bardzo wąską, 2.4 mm ramkę wokół ekranu. Co ciekawe, stosunek powierzchni wyświetlacza, do powierzchni obudowy (chodzi oczywiście o front urządzenia), wynosi aż 75.5%. Oznacza to, że tylko 24.5% „facjaty” słuchawki stanowi obudowa.

Pantech Vega Iron

Szkoda tylko, że Vega nie działa w oparciu o najnowszy Android. Mamy tu nie najnowszą już wersję, 4.1.2 Jelly Bean, zasilaną stosunkową małą, jak na tak mocne urządzenie baterią, o pojemności 2,150 mAh.

Niestety, Pantech póki co zapowiedział, że smartfon w ciągu kilku dni pojawi się w ofertach południowokoreańskich operatorów KT, LG U+ oraz SK Telecom. Brak jakiejkolwiek wzmianki, na temat premiery Vega Iron np. w Europie.

Źródło: Pantech