Pantech Vega LTE-A IM-A880S – czarny

Pantech Vega LTE-A IM-A880S – nowy phablet, ale tylko dla Koreańczyków

Firma Pantech znowu zadziwia wszystkich, prezentując phablet Vega LTE-A – i to na kilka dni przed premierą LG G2. Urządzenie pewnie nigdy nie pojawi się w Europie, jednak warto się z nim zaznajomić bo oferuje naprawdę solidną specyfikację.

Pantech Vega LTE-A IM-A880S - czarny

Jak sama nazwa wskazuje Vega LTE-A dysponuje najszybszym dostępnym obecnie wariantem LTE, LTE-Advanced. Dzięki niemu możliwe staje się przesyłanie danych z prędkością aż 150Mbps. Urządzenie, które jako jedyne było do tej pory zaopatrzone w ten standard, to dostępny od jakiegoś czasu w Korei Samsung Galaxy S4 LTE-A.

Pantech Vega LTE-A IM-A880S - biały

Z przodu Vega LTE-A znajduje się 5.6″ ekran IPS o rozdzielczości 1080p, z tyłu jest 13MP kamera oraz… czytnik linii papilarnych. Wewnątrz tego smartbletu znajdziemy 2.4GHz czterordzeniowy chipset Snapdragon 800 oraz 2GB RAM. Urządzenie zasila bateria o pojemności 3100mAh, która do pełnego naładowania wymaga jedynie 94-minutowego podłączenia do ładowarki.

Pantech Vega LTE-A IM-A880S - biały i czarny

Tak jak wspomniałem na początku Vega LTE-A IM-A880S pojawi się jedynie w Korei Południowej, a konkretnie w ofercie tamtejszego operatora SK Telecom (przez pierwszych kilka miesięcy ma on wyłączność na sprzedaż tego modelu). Niestety nie wiadomo, ile za to urządzenie będzie trzeba zapłacić.

Swoją drogą jestem ciekaw, czy Vega LTE-A będzie w stanie konkurować z Samsungiem Galaxy Note III, którego premiera odbędzie się już za niecały miesiąc (Samsung już rozsyła zaproszenia na specjalną konferencję, która odbędzie się 4 września).

Źródło: Citizen