pantech-vega-r3-0

Pantech Vega R3 – Snapdragon S4 Pro i 5.3-calowy ekran

Koreański producent smartfonów, firma Pantech – zaprezentowała 5.3-calowy smartblet z systemem Android. Oto Pantech Vega R3.

Pantech Vega R3

Na temat produktów Pantech, pisałem już na łamach portalu niejednokrotnie. Przypomnę chociażby modele Vega S5 (5-calowy ekran HD i 13 MP kamera), Vega Racer, Mirach A (smartfon z tunerem TV) oraz Sky Vega Xpress. Tym razem Pantech przygotował jednak naprawdę mocnego zawodnika. Vega R3 wyposażono w 5.3-calowy ekran Sharp Natural IPS Pro LCD o rozdzielczości HD (proporcje 16:9, 1280×720), 2 GB RAM, 13 MP kamerę, układ Snapdragon S4 Pro (czterordzeniowy 1.5 GHz Krait i Adreno 320) i 2,600 mAh baterię (starczająca na 360 godzin czuwania lub 14 godzin i 30 minut rozmów). Urządzenie działa oczywiście pod kontrolą systemu Android 4.1 Jelly Bean.

Co ciekawe, producent do zestawu dołącza dwukanałową ładowarkę, która podobno może jednocześnie ładować akumulator wewnątrz urządzenia i dodatkową baterię. Smartblet trafi na koreański rynek już 25 września. Niestety, nie spodziewałbym się, że Pantech zacznie sprzedawać urządzenie poza granicami Korei Południowej. Sprawdzanie telefonu poprzez np. eBay też nie wchodzi w grę, gdyż w Korei telefonia komórkowa nadaje w innym systemie, niż GSM. Dodatkowo, tamtejsze urządzenia nie mają slotów na karty SIM. Nie pozostaje nam nic innego, jak obejść się smakiem.

Źródło: Engadget