Apple-Face-Detection-Patents-0

Patentowy nonsens: Apple chce opatentować funkcję odblokowywania urządzenia za pomocą detekcji twarzy

Apple złożyło w Amerykańskim Urzędzie Patentowym dokumenty, dzięki którym chce opatentować funkcję odblokowywania ekranu za pomocą rozpoznawania twarzy.

Apple Face Detection Patents

Apple prezentuje swoją „innowacyjność” w najczystszej formie – stara się w amerykańskim urzędzie opatentować funkcję, która już od jakiegoś czasu jest używana przez system Android 4.0 Ice Cream Sandwich (np. w Galaxy Nexus). Chodzi oczywiście o funkcję odblokowywania urządzenia poprzez detekcję wizerunku twarzy.

Niestety Amerykański Urząd Patentowy nie interesuje się tym, czy ktoś już wcześniej używał daną funkcję – według amerykańskich urzędników wynalazcą danego patentu jest osoba/instytucja, która pierwsza złoży stosowne papiery. Wszystko wskazuje więc na to, że Apple pozyska ten jakże bezsensowny patent i zapewne kiedyś użyje go podczas sądowych batalii.

Trzeba jednak pogratulować firmie Apple sprytu, iż potrafi opatentować coś, czego tak naprawdę nie wynalazła. Wstyd i hańba należą się za to prawnikom Google, iż zawczasu nie złożyli stosownych dokumentów w urzędzie patentowym.

Swoją drogą cała ta sytuacja robi się coraz bardziej irracjonalna i nic nie wskazuje na to, że wojny patentowe kiedyś się skończą. Wręcz przeciwnie, mogą jeszcze bardziej nabrać na sile i zasilić bezkresne kieszenie opasłych prawników.

Źródło: PhoneArena