Nokia Lumia 1520 – czerwona

Phablet Nokia Lumia 1520 na zdjęciu obok Lumii 1020? (aktualizacja)

Nokia, która coraz sprawniej porusza się po rynku smartfonów, niestety w kwestii dużych ok. 5-6″ urządzeń (tzw. phabletów) jeszcze zupełnie nie istnieje. Sytuacja ma się jednak wkrótce zmienić, bo Nokia najprawdopodobniej zaprezentuje swój pierwszy phablet – model Lumia 1520.

Nokia Lumia 1520 i Lumia 1020

W sieci pojawiło się właśnie pierwsze zdjęcie przedstawiające 6″ phablet Nokia Lumia 1520. Urządzenie ma oferować rozdzielczość Full HD (1920 x 1080 pikseli), 20MP kamerę PureView, czterordzeniowy chipset Qualcomm Snapdragon oraz (co jest już cechą dość charakterystyczną dla tego producenta) obudowę wykonaną z poliwęglanu.

Na fotografii, którą umieściłem w tym tekście oprócz Lumii 1520 widać także Lumię 1020. Dzięki temu możemy sami zobaczyć, jak ogromnym urządzeniem jest phablet Nokii w porównaniu z tą 4.5″ Lumią.

Nokia Lumia 1520 i Lumia 1020 - powiekszenie

Czy zdjęcie jest prawdziwe? Oczywiście tego na 100% się nie dowiemy, jednak phablet wygląda bardzo wiarygodnie. W dolnej części ekranu widnieje nawet wygrawerowany napis, co jest cechą charakterystyczną dla prototypów fińskiego producenta.

Kiedy Nokia ma zamiar zaprezentować Lumię 1520? Według plotek jej debiut ma nastąpić już w przyszłym miesiącu na konferencji w Nowym Jorku. Wejście 1520 do sklepów odbędzie się podobno w październiku. Czy tak się stanie? To w tej chwili mało prawdopodobne, bo system Windows Phone nie posiada jeszcze wsparcia dla czterordzeniowych procesorów i ekranów Full HD. Te cechy zostaną do microsoftowego, mobilnego OS’a wprowadzone wraz z aktualizacją GDR3, która ma wyjść dopiero w przyszłym roku.

Aktualizacja: Do zdjęć urządzenia teraz doszedł także zrzut ekranu wykonany na tym phablecie. Jego źródłem jest słynny już twitterowiec @evleaks, którego wiarygodność stoi raczej na bardzo wysokim poziomie. Na screenie widać, że Lumia 1520 na swoim dużym, 6″ ekranie będzie mogła wyświetlić aż sześć małych kafelków w jednym wierszu (dotychczas zaprezentowane smartfony z Windows Phone wyświetlają ich jedynie cztery).

Nokia Lumia 1520 - zrzut ekranu 1

Aktualizacja: Tym razem @evleaks uraczył nas pierwszym, prasowym zdjęciem, które rzekomo przedstawia gigantyczną Nokię – model Lumia 1520.

Nokia Lumia 1520

Aktualizacja: Premiera Lumii 1520 jest chyba coraz bliżej, bo w internecie pojawia się coraz więcej przecieków dotyczących tego phabletu. Tym razem możecie poniżej obejrzeć całą galerię zdjęć, na której widać Lumię 1520 porównaną do Sony Xperii Z.

Aktualizacja: Do kolekcji zdjęć doszło kolejne, prezentujące Lumię 1520 w kolorze czerwonym. Przypominam, że premiera tego phabletu odbędzie się 22 października.

Nokia Lumia 1520 - czerwona

Aktualizacja: Nie zgadniecie – są kolejne zdjęcia przedstawiające Lumię 1520. Możecie je obejrzeć poniżej.

Źródło: WindowsPhoneCentral, Twitter (@evleaks)