Android 4.4 KitKat

Pięć smartfonów Samsunga dostanie w tym miesiącu KitKat

Jeśli wierzyć „dokumentowi”, który wyciekł właśnie do sieci (pochodzi podobno z indyjskiego oddziału Samsunga), koreański gigant planuje do końca miesiąca zaktualizować pięć swoich smartfonów do Androida 4.4 KitKat.

Samsung - Android KitKat, lipiec

Do szczęśliwców mających otrzymać KitKat (build KOT49H), należą: Galaxy S4 Mini GT-9190, Galaxy Grand 2 Duos SM-G7102, Galaxy Mega 5.8 GT-I9152, Galaxy Mega 6.3 GT-I9200 oraz Galaxy Note 3 Neo SM-N750. Upgrade’y dla tych urządzeń zostały już ukończone, a publikacja do nowego softu nastąpi lada chwila.

Warto zwrócić uwagę, że w tabeli widnieje Galaxy Mega 5.8 oraz Galaxy Grand 2 w wariantach z dual SIM. Nie wiemy więc, czy wersje z single SIM dostaną KitKat wraz z wariantami dual SIM, czy może dopiero po nich.

Tabelka niestety po raz kolejny potwierdza fakt, że Galaxy S III GT-I9300 nie może liczyć na aktualizację do Androida 4.4 KitKat. Samsung tłumaczy, że ten wariant SGS3 nie jest w stanie podźwignąć nowego Andka. To trochę dziwne, tym bardziej, że Koreańczycy dopiero co wypuścili całą serię naprawdę słabych (pod względem specyfikacji) smartfonów, które działają na bazie KitKata.

Pamiętajcie oczywiście, że ta tabelka nie została w żaden sposób oficjalnie potwierdzona. Tak naprawdę coś takiego może stworzyć każdy, kto choć trochę zna się na Photoshopie albo innym programie graficznym. Dopóki Samsung nie wyda swojego własnego stanowiska, lub nie opublikuje nowego softu – tak naprawdę sprawa tych aktualizacji pozostaje otwarta.


 • wiek

  właśnie pobrało aktualizację 170MB przez OTA na S4 i mam teraz andka 4.4.2, ciekawe co wprowadzili nowego?

 • notę 2

  Mam pytanie a galaxy notę 2 nie dostanie chodź jest na liście ?

  • Dobry Ziom

   Samsung Galaxy Note 2 jest dostępny i jest ze statusem ” Available ” i piszę koło niego ” May 2014 ” czyli od Maja tego roku jest dostępny na niego Kitkat :) jeśli nie masz aktualizacji za pomocą OTA, to spróbuj zaktualizować za pośrednictwem KIES albo Odin’em :)

 • Dobry Ziom

  A S4 MINI DUOS NIE?! TO KPINA…

  • Andrzej Barbuch

   A czy Galaxy s3 lte dostanie Kite Kata bo raz piszą że tak a , raz że nie .

   • Dobry Ziom

    Samsung Galaxy S3 LTE dostanie ponieważ posiada 2GB ram, jednak zwykła wersja Samsunga Galaxy S3 nie dostanie Kitkata z powodu ” małej ilości ram ” a posiada 1GB ram.

    • Andrzej Barbuch

     Tak a na tej liście go nie ma wogóle ujętego co do aktualizacji.

     • Dobry Ziom

      to pewnie z powodu, gdyż dostanie Kitkata w późniejszym czasie. Tak samo nie ma ujętego na tej liście Samsunga Galaxy S4 Mini Duos (GT-i9192) chociaż różni się tylko tym że posiada slot na dwie karty sim a zwykły S4 Mini (GT-i9190) na jedna :)

     • Andrzej Barbuch

      Oby tak było, czyli czekać teraz na info