windows-8-tablet-app-0

Pierwsze tablety z Windows 8 już w październiku

Microsoft latem skończy prace nad swoim systemem Windows 8. Według zapowiedzi – pierwsze tablety z tym OS zobaczymy już w październiku tego roku.

windows 8 - tablet app

Zaledwie kilka dni temu, jeden z przedstawicieli Nokii zdradził, iż firma już pracuje nad tabletem z systemem Windows 8. Według najnowszej informacji, pochodzącej ze źródeł portalu Bloomberg – pierwszy tablet z tym systemem pojawi się już w październiku.

Według Microsoftu, w tabletach będą zastosowane rozwiązania opierające się zarówno o platformę ARM, jak i Intel – przy czym urządzeń z Intel będzie więcej (aż 40), natomiast tych z ARM zaledwie 5. Microsoft podobno zadbał o ścisłą kontrolę jakości ARM, dlatego na starcie zobaczymy zaledwie 3 tablety z Windows 8, oparte o tą platformę.

Dla Microsoftu kluczowym czynnikiem, jeśli chodzi o nowe urządzenia – jest czas. Jeśli gigantowi z Redmond nie uda się wypromować swoich produktów do Świąt – może się okazać, że to Apple zgarnie znowu wszystko. Zapowiedź nowego systemu i oficjalne zaprezentowanie planów firmy, ma nastąpić w kwietniu.

Źródło: Bloomberg, PhoneArena