Apple iPad Air 2 – 2

Pierwsze zdjęcia iPad 6 (Air 2) trafiły do sieci

Wszelkie, napływające do tej pory plotki ze stajni Apple, dotyczyły głównie nadchodzącej premiery smartfona iPhone 6 oraz inteligentnego zegarka iWatch. Okazuje się jednak, że Apple planuje także debiut swojego nowego tabletu, modelu iPad Air 2 (iPad 6).

Apple iPad Air 2 - front

Jakkolwiek urządzenie będzie się nazywać, teraz mamy pierwszą okazję aby je zobaczyć. Całe szczęście fotografie są bardzo dobrej jakości, więc widać na nich bardzo wiele. Na początku muszę was jednak przestrzec, bo widoczny na zdjęciach iPad 6, to tak naprawdę jedynie tzw. dummy unit, czyli atrapa tabletu. Mimo wszystko dzięki niej dowiadujemy się, że nowy iPad będzie najprawdopodobniej wyposażony w Touch ID, czyli czytnik linii papilarnych w przycisku Home, taki sam, jaki znajduje się w iPhone 5S.

Poza wspomnianym czytnikiem odcisków palców, tablet wygląda bardzo podobnie do iPada 5 (iPad Air). W zasadzie główne zmiany dotknęły grilla głośników, wyglądającego teraz nieco inaczej. Widać także, że Apple do swojego sprzętu ma zamiar dołożyć szereg mikrofonów, bo zarówno obok kamery głównej jak i kamerki przedniej, znajdują się niewielkie dziurki.

Interesujący jest za to fakt, że z obudowy zniknął przycisk blokowania, a w jego miejscu znowu mamy niewielki otwór. Być może w finalnym sprzęcie suwak blokady będzie jednak dostępny. Pamiętajmy przecież, że obfotografowany iPad 6 to jedynie atrapa.

Mimo wszystko dobrze wiedzieć, że Apple pracuje nad tabletem iPad 6. Jeśli jednak wierzyć zdjęciom, w kwestii designu nie mamy co liczyć na rewolucję.