Android 4.4 KitKat – 3

Pierwsze zdjęcia ukazujące Android 4.4 KitKat

W sieci opublikowano pierwsze zdjęcia, które rzekomo przedstawiają niezaprezentowaną jeszcze wersję googlowskiego systemu Andorid – 4.4 KitKat. Dzięki nim możemy chociaż w części zobaczyć, jakie zmiany w interfejsie użytkownika przyniesie ten nowy OS.

Android 4.4 KitKat - klawiatura numeryczna

Google nie tak dawno temu zapowiedziało, że kolejną wersją systemu Android wcale nie będzie 5.0 Key Lime Pie, tylko 4.4 KitKat. Informacja chyba dla wszystkich była ogromnym zaskoczeniem, bo absolutnie nikt się nie spodziewał, że Google nazwie swój system dokładnie tak, jak czekoladowy wafelek produkowany przez potentata rynku spożywczego, firmę Nestle. Oczywiście Google nie jest organizacją dobroczynną, więc za tego typu zabieg marketingowy zgarnęło bardzo duże pieniądze.

Fotografie, które możecie oglądać w niniejszym artykule ukazują odświeżony interfejs użytkownika systemu 4.4 KitKat. Zupełnie inaczej wygląda klawiatura numeryczna telefonu, która została stworzona w jasnym stylu, różniącym się znacznie od ciemnego, dostępnego do tej pory w Jelly Bean.

Android 4.4 KitKat - 4

Inaczej wyglądają też ikonki paska statusu – są dużo jaśniejsze niż te znane nam z Jelly Bean. Na niektórych zdjęciach widzimy też, że ikony zmieniają barwę w zależności od tego, jakiej aplikacji akurat używamy (np. na ekranie głównym są w kolorze tła).

Android 4.4 KitKat - 3

Przemodelowaniu uległa także aplikacja obsługująca wiadomości. Jej przyciski kontrolne zamiast w dolnej części ekranu – teraz znalazły się na górze.

Android 4.4 KitKat - 2

Android 4.4 KitKat najprawdopodobniej zostanie zaprezentowany 14 października, wraz z nowym smartfonem Google i LG – Nexusem 5. Swój debiut ma mieć wtedy także odświeżona wersja tabletu Google – Nexus 10. Miejmy nadzieję, że na temat systemu KitKat oraz Nexusa 5 i 10 pojawi się wkrótce jeszcze więcej przecieków – o których oczywiście dowiecie się na łamach SmartFan.pl

Źródło