Windows Phone 8.1 – panel szybkich ustawień

Pierwsze zdjęcia ukazujące Windows Phone 8.1 i jego centrum powiadomień

Nie jest tajemnicą, że Microsoft od dłuższego czasu pracuje nad systemem Windows Phone 8.1. Według niepotwierdzonych doniesień, nowy upgrade przyniesie m.in. centrum powiadomień oraz inteligentnego asystenta głosowego (podobnego do applowskiego Siri). Do tej pory na temat WP 8.1 krążyło po sieci sporo plotek i domniemanych zrzutów ekranu. Dzisiaj możemy nareszcie zobaczyć nowego, mobilnego Windowsa, odpalonego na prawdziwym smartfonie.

Windows Phone 8.1 - notification center

Zdjęcia, które tu widzicie pokazują nam planszę ustawień centrum powiadomień i centrum sterowania. Widać tu zestaw przycisków, za pomocą których możemy włączyć tryb samolotowy, zmienić jasność ekranu, włączyć lub wyłączyć Wi-Fi oraz pakietowe przesyłanie danych. Jest także do zaznaczenia opcja, która powoduje aktywację centrum powiadomień na ekranie blokowania. Do wyboru jest również to, co chcemy widzieć w centrum powiadomień (nadchodzące maile, wiadomości itp.).

Windows Phone 8.1 - notification center

To co tutaj widzimy na pewno nie jest niczym rewolucyjnym. Zaobserwowane tu funkcje i centrum powiadomień już od dawna są dostępne u największych konkurentów Windows Phone – systemach Android oraz iOS. Microsoft wypuszczając aktualizację do Windows Phone 8.1 po prostu chce zmniejszyć dystans, jaki dzieli jego OS od konkurencji.

WP8 ma podobno zostać zaprezentowany na konferencji BUILD w kwietniu tego roku. Krótko potem Microsoft z pewnością uruchomi aktualizację wybranych smartfonów do nowego OS’a. Niestety tego, kiedy dokładnie ten upgrade się zacznie i jakie urządzenia obejmie, nikt w tej chwili nie jest w stanie powiedzieć.

Aktualizacja (2.II.2014): Do internetu przedostał się zrzut ekranu, na którym widać panel szybkich ustawień Windows Phone 8.1. Jak sami możecie zobaczyć, Microsoft zainspirował się tutaj innymi OS’ami, więc przesunięcie palcem od góry do dołu ekranu spowoduje wysunięcie owego panelu. Widać tutaj, że za jego pomocą będzie można m.in. sterować odtwarzaczem muzycznym, zmieniać głośność oraz wyciszyć smartfon.

Windows Phone 8.1 - panel szybkich ustawień

To jeszcze nie wszystko. Od jakiegoś czasu wiemy, że Microsoft pracuje nad swoim własnym asystentem głosowym o nazwie Cortana. Ma to być podobne rozwiązanie do Siri w Apple iOS oraz Google Now. Poniżej możecie zobaczyć krótki film, na którym widać działanie Cortany.

Aktualizacja (23.II.2014): Microsoft oficjalnie poinformował, że długo oczekiwana aktualizacja do Windows Phone 8.1 pojawi się już wiosną.Według prezesa Microsoftu, Joe Balfiore – upgrade obejmie wszystkie urządzenia, które w tej chwili mają na pokładzie Windows Phone 8.


 • Hamster151

  Kopiowanie konkurencji zamiast proponowania własnych rozwiązań.

  • http://smartfan.pl/ Noob

   Jeśli to prawda to muszą pamiętać, że kopiowanie zawsze jest o krok wstecz od konkurencji, która już w planach ma coś nowego.

 • https://www.facebook.com/pages/Nazir/129553720567082 Nazir

  Co będzie to będzie , z pewnością moja Lumia 1520 dostanie poprawki aktualizacje do WP8.1 :)