Nokia EOS

Pierwsze zdjęcia wykonane Nokią Lumią 1020 (EOS) trafiły do sieci

Joe Belfiore, czyli szef oddziału Microsoftu odpowiadającego za Windows Phone, opublikował na swoim profilu kilka zdjęć, których dane EXIF sugerują, że zostały wykonane za pomocą Lumii 1020 (EOS).

Nokia EOS

Smartfon, który w plotkach wielokrotnie pojawiał się jako Nokia EOS, w końcu został zidentyfikowany jako Lumia 1020, czyli najnowsze, flagowe urządzenie z Windows Phone fińskiego producenta. Ten bezpośredni następca Lumii 920 będzie wyposażony w 41MP aparat, który znamy z zeszłorocznego, symbianowego smartfona – Nokii 808 PureView. Ale do rzeczy – poniżej możecie zobaczyć wspomniane zdjęcia.

Szczerze mówiąc jakość zdjęć jest fenomenalna i może jej pozazdrościć nawet niejeden aparat kompaktowy z wyższej półki. Jeśli sprawdzicie parametry fotografii to zobaczycie, że jedno z nich ma rozdzielczości 2947 x 1658 pikseli (~5MP), a drugie 2352 x 1568 pikseli (~3.7MP). Pewnie spora część z Was zastanawia się, gdzie w takim razie wspomniane wcześniej 41MP? Otóż zasada działania PureView jest nieco inna, niż standardowych kamer. Ta technologia wykorzystuje ogromny 41MP sensor do tego, aby obok siebie wykonać dziewięć takich samych zdjęć, z których procesor składa jedno, doskonałe. Dzięki tej technologii  można z finalnej fotografii prawie całkowicie wyeliminować tzw. szumy, czyli brzydkie przebarwienia, które powstają na niedoświetlonych zdjęciach.

Kiedy Nokia zaprezentuje Lumię 1020? Prawie na pewno nastąpi to już 11 lipca na wydarzeniu #ZoomParty, w Nowym Jorku. Wtedy też dowiemy się, czy Finowie na początku mają zamiar sprzedawać swoje cacko tylko na terenie USA, czy też w innych zakątkach świata.

Źródło: Flickr