Samsung Galaxy S5 – AnTuTu, benchmark prototypu

Pierwszy benchmark Galaxy S5 ujawnia obecność 16 MP kamery

Nadchodzący flagowy smartfon Samsunga, Galaxy S5 – ujawnił właśnie swoje oblicze poprzez jeden z najpopularniejszych, androidowych benchmarków, AnTuTu. Chociaż wiarygodność tego przecieku nie jest zbyt duża, to jednak warto zobaczyć, jaką specyfikacją może dysponować nowa duma Koreańczyków.

Samsung Galaxy S5 - AnTuTu, benchmark prototypu

Jeśli nawet niniejsze wyniki są prawdziwe, to tak naprawdę nie wiemy, czy testowane urządzenie było finalnym produktem, czy tylko prototypem. Na to drugie rozwiązanie wskazuje fakt, że pokazana w AnTuTu domniemana specyfikacja Galaxy S5 obejmuje chipset Snapdragon 800. Z poprzednich informacji wiemy jednak, że Samsung w swoim nowym smartfonie zastosuje najprawdopodobniej najnowsze dzieło firmy Qualcomm, układ Snapdragon 805.

Nie zgadza się również rozdzielczość ekranu, która według odczytów ma wynieść „zaledwie” 1920 x 1080 pikseli (według plotek miało to być QHD, czyli 2560 x 1600 pikseli). Reszta komponentów przetestowanego urządzenia obejmuje 2 GB RAM oraz 2 MP kamerę z przodu i 16 MP aparat z tyłu.

Szczerze mówiąc z dużą dozą prawdopodobieństwa możemy stwierdzić, że ujawniony w AnTuTu Galaxy S5 to egzemplarz prototypowy, służący jedynie inżynierom jako platforma do testowania różnego rodzaju rozwiązań. Przypominam, że Samsung Galaxy S5 powinien zadebiutować już pod koniec tego miesiąca, podczas konferencji „Unpacked 5„. Mam nadzieję, że zobaczymy wtedy naprawdę nowatorskie i „wypasione” pod każdym względem urządzenie, z zupełnie zmienionym designem. Jeśli tak się nie stanie, konkurencja w postaci LG, Sony oraz HTC będzie miała szansę nadgonienia dystansu i pokazania własnych smartfonów, które swoim zaawansowaniem być może  przewyższą Galaxy S5.


  • wiek

    posiadam S4 oraz Nexusa 5 i zmiana na S5 czyli praktycznie na to samo za większą kasę mija się z celem. Widać ‘sam’ już na tę chwilę nie ma żadnego pomysłu design dla swojego flagowca, szkoda

    • http://smartfan.pl/ Noob

      To prawda, aktualizacja do takiego Galaxy S5 nie miałaby zupełnie sensu. Nie sądzę jednak, że specyfikacja wyłapana przez AnTuTu sprawdzi się.