Tizen

Pierwszy smartfon Samsunga z systemem Tizen znowu opóźniony

Samsung obiecuje sklepową premierę systemu Tizen już od dość długiego czasu, jednak pierwszy komercyjny sprzęt oparty o ten OS, ciągle nie może zadebiutować, a jego premiera jest stale odkładana. Koreański producent chciał wypuścić Samsunga Z w Rosji. Smartfon miał się pojawić na wczorajszej konferencji programistycznej w Moskwie, jednak tak się nie stało, dlaczego?

Tizen

Samsung niestety oficjalnie nie skomentował, dlaczego postanowił odwołać wczorajszą konferencję dla programistów w Moskwie, firma jednak zaznaczyła, że nadal będzie pracować nad systemem Tizen oraz smartfonami o niego opartymi. Mimo wszystko w tej chwili nawet nie ma wyznaczonych żadnych dat, określających moment sklepowego debiutu Samsunga Z. Według ekspertów Samsung nie jest w stanie wypuścić tego urządzenia do sklepów, bo na system Tizen ciągle brakuje aplikacji. Koreańczycy starają się zwrócić uwagę na Tizena, organizując różnego rodzaju konkursy i zawiązując partnerstwa, jednak nadal nie przekłada się to na ilość tworzonych appek dla Tizena.

Czy Samsung zdoła rozpocząć sprzedaż smartfonów opartych o Tizen? Póki co rokowania na to nie są zbyt optymistyczne. To trochę dziwne, bo przecież Koreańczycy w dziedzinie produkcji smartfonów z systemem Android, są niekwestionowanym liderem i znają się na marketingu jak mało kto. Niestety, jeśli chodzi o Tizen, sprawa najwyraźniej nie jest już taka prosta i nawet Samsung ma wielkie problemy, aby ogarnąć ten obszar.