ARM Cortex-A15

Pierwszy smartfon z chipem LG Odin powinien pojawić się jeszcze w tym miesiącu

Na temat chipsetu LG o nazwie Odin słyszymy już od jakiś dwóch lat. Pierwszy smartfon oparty o ten układ miał się pojawiać już wielokrotnie. Według najnowszych raportów – pierwszy sprzęt oparty o nowy chipset powinien zadebiutować lada chwila.

ARM Cortex-A15

Naturalnie pamiętajcie, że to tylko plotka, jednak według (podobno bardzo wiarygodnego) źródła, smartfon oparty o Odin zostanie zaprezentowany przez LG jeszcze w tym tygodniu. Urządzenie ma należeć do linii G3, jednak nie będzie to flagowy model. LG nie jest jeszcze podobno gotowe na zastosowanie własnego chipsetu we flagowcu. Spodziewać się mamy raczej smartfona ze średniej półki.

Odin nie jest niestety jak na dzisiejsze standardy układem przełomowym. W jego wnętrzu znajdują się cztery rdzenie Cortex-A15 oraz cztery Cortex-A7, w konfiguracji big.LITTLE. Chipset jest co prawda mocny, jednak w starciu chociażby z 64-bitowym Exynosem 5433 (7 Octa), nie wypada zbyt korzystnie. W kwestii grafiki, we wnętrzu ma się znaleźć GPU ARM Mali-T760.

Warto zauważyć, że zaledwie trzy tygodnie temu swój certyfikat Bluetooth otrzymał niezaprezentowany jeszcze smartfon, model LG Liger (F490L). Całkiem możliwe, że to właśnie ten sprzęt dostanie na swoje wyposażenie układ Odin. Na rozwiązanie tej zagadki będziemy jednak musieli jeszcze trochę poczekać – ale całe szczęście niezbyt długo.


  • Dr.Noo

    Nic tylko czekać moim zdaniem ! W końcu okazja na kupienie takiego urządzenie nie zdarza się na codzień.

    • http://smartfan.pl/ Noob

      Poczekajmy na oficjalną prezentację tego sprzętu, zobaczymy wtedy, jaką ceną LG go okrasi.