Oppo – logo

Plany Oppo na 2015 rok – dostarczenie 50 milionów smartfonów

Azjatyckie źródła zdradziły w dniu dzisiejszym bardzo śmiałe plany chińskiego Oppo, które zakładają między innymi dostarczenie na rynek około 50 milionów smartfonów.

Oppo-logo

Według doniesień DigiTimes, Oppo w przyszłym roku będzie chciało dostarczyć na rynek chiński 35 milionów smartfonów, a 15 milionów, które są dopełnieniem do „magicznej” sumy 50 milionów, trafić ma do pozostałych rejonów świata.

W 2015 roku chińskie przedsiębiorstwo będzie kontynuowało współpracę z firmą Qualcomm, która dostarczać będzie chipsety do wysokobudżetowych smartfonów. Do tańszych urządzeń trafią oczywiście układy od MediaTek’a, a Lite-On Technology zapewni dostawy sensorów kamer oraz baterii. Niewykluczone, że Oppo pójdzie śladem innych wielkich koncernów i ich mobilnych oddziałów i także skupi się na tanich, budżetowych urządzeniach o cenie nieprzekraczającej $160. Ten chiński producent produkuje obecnie 2,5 miliona smartfonów w ciągu miesiąca, więc sytuacja na rynku w nadchodzącym roku może być bardzo ciekawa.

W tym roku Oppo wprowadziło na rynek dwa interesujące smartfony. Mowa oczywiście o bardzo cienkim Oppo R5, który mierzy zaledwie 4,85 mm grubości oraz o Oppo N3 ze świetną, obrotową kamerą o matrycy aż 16 MPix. Ciekaw jestem w związku z tym, jakie niespodzianki na rok 2015 szykuje ten chiński producent.