HTC One (E8) – czerwony

Plastikowy HTC One (E8) oficjalnie pokazany

Osoby, które już dawno nosiły się z zamiarem zakupu HTC One (M8), ale chciały kupić ten smartfon nieco taniej – mogą teraz się zastanowić nad jego niezłą alternatywą, czyli zaprezentowanym dzisiaj smartfonem HTC One (E8), który jest tak naprawdę lekko zmodyfikowaną, plastikową wersją M8.

HTC One (E8) - czerwony

Kształt One (E8) w stosunku do One (M8) praktycznie się nie zmienił. Plastikowa obudowa spowodowała za to, że E8 jest nieco lżejszy (145 g vs. 170 g). Niestety coś za coś, bo smartfon jest teraz nieco grubszy (9.9 mm vs. 9.4 mm).

Jako chipset mamy tu Snapdragon 801, jednak nie wiemy, czy jest to ta sama wersja układu, która siedzi w M8, czy może nieco mocniejsza 2.5 GHz, montowana w One Vogue Edition. Poza tym w jego wnętrzu znalazło się 2 GB RAM-u oraz 16 GB pamięci na dane (z możliwością jej rozszerzenia kartą microSD).

Pewnie przeciwnicy kamery UltraPixel ucieszą się, że w One (E8) zamontowano „zwykłą”, 13 MPix kamerkę BSI z obiektywem o jasności f/2.2 i pojedynczym fleszem LED. Trzeba przyznać, że UltraPixel jest skierowany raczej do wąskiego grona zainteresowanych, a funkcja Duo Camera z One (M8), pozwalająca na modyfikację głębi ostrości fotografii, to mało przydatny bajer.

Tak, jak w M8, mamy tu 5″ ekran 1080p, 2600 mAh, niewymienną baterię, Android 4.4 KitKat z Sense 6 oraz dźwięk BoomSound, za który odpowiadają dwa, frontowe głośniki stereo.

Co istotne, HTC One (E8) ma także dual SIM (slot na dwie karty nanoSIM). Według tajwańskiego producenta, E8 pojawi się jeszcze w tym miesiącu na wybranych rynkach (głównie chińskim). Nie wiadomo, czy smartfon zawita do Europy.