Goophone S5

Goophone S5 – czyli pierwsza podróbka Galaxy S5

Pamiętacie jeszcze Goophone? To chińska firma, której najlepiej wychodzi kopiowanie pomysłów innych producentów i wprowadzanie ich do własnych produktów. Nie inaczej jest tym razem, bo dwa dni po premierze Samsunga Galaxy S5 – Goophone zapowiedział podróbę tego sprzętu, model Goophone S5.

Goophone S5

Goophone S5

Goophone zasłynął już niejednokrotnie, m.in. z kopii produktów Apple (Goophone i5, Goophone i5S), HTC (Goophone One) oraz Samsunga (Goophone N3).

Nie trudno się było domyślić, że ta chińska kopiarka zechce skorzystać także z wielkiego szumu wokół Galaxy S5 i wypuścić jego tanią wersję. Goophone S5 ma kosztować 299$ (ok. 900 zł) i oczywiście oferować zupełnie inną specyfikację, niż produkt Samsunga.

Goophone S5 według Chińczyków posiada 5″ ekran o rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli, 2 GHz, 8-rdzeniowy chip MediaTek MT6592, 2 GB RAM’u oraz 32 GB pamięci wewnętrznej (jest też slot na microSD). Z tyłu znajdzie się 13 MP kamera z fleszem LED oraz 5 MP kamera z przodu. Jako OS posłuży tu Android 4.2 Jelly Bean.

Jak widzicie Goophone S5 dysponuje całkiem niezłą specyfikacją. Co ciekawe chiński „wynalazek” ma nawet baterię o tej samej pojemności co SGS5 (2800 mAh) i będzie dostępny w tych samych kolorach: niebieskim, białym, czarnym i złotym. Oczywiście jak sami możecie zobaczyć na zdjęciu, design sprzętu jest praktycznie identyczny z tym, co oferuje oryginalny S5.

Nie dajcie się jednak zwieść, bo Goophone S5 to nic innego, jak zwykły chiński smartfon odziany jednynie w wygląd Samsunga Galaxy S5. W cenie, którą oferuje Goophone można nabyć wiele innych, bardziej ciekawych smartfonów, niekoniecznie z Chin.


  • duch

    Autor tego artykułu ma jakieś udziały w Samsungu? Max cena tego smarka powinna być 500$ Producenci żyją ze snobów (idiotów) Pochwalam takich Chinoli.

    • lech

      100% racji