Goophone i5

Podróbka iPhone 5 już w Chinach

To, że Chińczycy potrafią podrobić praktycznie wszystko, nie jest chyba dla nikogo zaskoczeniem. Poznajcie Goophone i5 – czyli podróbkę niezapowiedzianego jeszcze iPhone 5.

Apple iPhone 5 - Goophone, podróbka


Apple zaprezentuje iPhone 5 najprawdopodobniej już 12 września, jednak już teraz w Chinach będzie można kupić jego podróbkę. Jeśli więc marzy się Wam iPhone nowej generacji, działający w oparciu o system Android – to „rozważcie” zakup Goophone i5, czyli podróby iPhone 5.

Pewnie się zastanawiacie, jak chińskiej firmie udało się podrobić smartfon, który nie został jeszcze oficjalnie zaprezentowany. Odpowiedź jest bardzo prosta – producent Goophone i5 śledzi przecieki nt. iPhone 5, w których mogliśmy poznać jego prawdopodobny wygląd. Chińczycy nie chcieli najwyraźniej czekać na premierę nowego iPhone – i już teraz wypuścili swoją kopię.

Jeśli chodzi o specyfikację, Goophone i5 jest w dużej mierze kopią iPhone 4S. Smartfon w swoim wnętrzu kryje jednordzeniowy procesor ARM Cortex 1GHz na chipie MT6575, 512MB RAM, 5MP kamerę i 1.3MP kamerkę do wideokonferencji oraz 3.5-calowy ekran o rozdzielczości 640×960 pikseli. Całość działa na systemie Android (wnioskując po logo z tyłu obudowy, jest to wersja Honeycomb).

Nie wiadomo, jaka będzie cena kopii iPhone – jednak zważywszy na jakość wykonania tego typu podróbek, zakładam iż coś w okolicach 500zł. Pewnie za jakiś czas, na portalach aukcyjnych pojawi się kilka sztuk Goophone i5 w cenie około 500zł, które według sprzedawców nie będą się prawie niczym różnić od oryginału 😉

Źródło: PhoneArena