Android 4.4.2 KitKat na Galaxy Note 3

Pojawił się Android 4.4.2 KitKat dla Galaxy Note 3 (SM-N9005)

Wielu użytkowników phabletu Galaxy Note 3 pewnie pozazdrościło posiadaczom Galaxy S4, dla których to kilka dni temu pojawił się testowy Andek 4.4.2 KitKat. Dzisiaj mogę jednak pocieszyć również i właścicieli Note 3, bo także dla ich cacuszka pojawił się właśnie Android 4.4.2.

Android 4.4.2 KitKat na Galaxy Note 3

Obraz z ROM’em nosi numer N9005XXUENA6 i jest przeznaczony dla Samsunga Galaxy Note 3 SM-N9005, czyli wersji z LTE oficjalnie sprzedawanej także i w Polsce. Według portalu SamMobile jest to już jedna z finalnych, najbardziej dopracowanych wersji firmware, która przed wydaniem dostanie jeszcze tylko kilka bugfixów i poprawek wydajności. Spodziewamy się, że Samsung rozpocznie oficjalną dystrybucję 4.4.2 KitKat dla Note 3 w ciągu najbliższego tygodnia lub dwóch. Oczywiście upgrade będzie przeprowadzany stopniowo, więc nie wszyscy dostaną go w jednym momencie (dotarcie nowego softu do wszystkich operatorów może zająć nawet kilka miesięcy).

Jakie zmiany niesie nowe oprogramowanie dla Note 3? W zasadzie jest ono bardzo podobne do tego, które kilka dni temu pojawiło się dla Galaxy S4. Mamy tu więc kilka niewielkich zmian UI, ikonki paska stanu zostały zmienione z zielonych na białe. Poprawiono także wydajność sprzętu, więc teraz nawet odblokowywanie trwa dużo krócej. Poprawiły się również wyniki Galaxy Note 3 w benchmarkach. Wielbicieli fotografii ucieszy fakt, że na ekranie blokowania znajduje się teraz skrót do kamery, którą można odpalić nawet bez konieczności odblokowywania sprzętu. Inną zmianą jest wyświetlanie okładek odtwarzanej muzyki na całym ekranie blokowania.

Poniżej znajdziecie wszystkie szczegóły dotyczące nowego firmware oraz link, za pomocą którego można go pobrać.

Model: SM-N9005
Kraj: Open Europe
Wersja: Android 4.4.2
Lista zmian: 340325
Data: 9 styczeń 2014
Product Code: OXX
PDA: N9005XXUENA6
CSC: N9005OXXENA5
MODEM: N9005XXUENA2
Download: N9005XXUENA6_N9005OXXENA5_N9005XXUENA2_OXX.zip

Jak zwykle przestrzegam osoby niezaznajomione z tematem flashowania, że nieumiejętne przeprowadzenie tego zabiegu może doprowadzić do uwalenia waszego Note 3 i utraty gwarancji. Instrukcję flashowania znajdziecie w linku źródłowym tego tekstu.

Aktualizacja: Samsung najwyraźniej doszedł do wniosku, że powyższy ROM jest już na tyle doskonały, iż można go oficjalnie opublikować. Co ciekawe pierwsze doniesienia mówiące o dostępności Androida 4.4.2 dla Note 3 nadchodzą z… Polski. Nowy soft jest już podobno dostępny u nas poprzez Kies, chociaż niektórzy polscy posiadacze tego urządzenia nadal narzekają, że żaden upgrade nie jest jeszcze dostępny. Jeśli więc ktoś, kto kupił Galaxy Note 3 już otrzymał dla niego oficjalnego Androida 4.4.2, niech podzieli się pierwszymi wrażeniami na jego temat w komentarzu pod tekstem.

Informacja o firmware:

 • Model: SM-N9005
 • Kraj: Polska
 • Wersja: Android 4.4.2
 • Lista zmian: 340325
 • Data: 9 styczeń 2014
 • Product Code: XEO
 • PDA: N9005XXUENA6
 • CSC: N9005OXXENA5
 • MODEM: N9005XXUENA2

 • stan

  Po szale na wszystkich portalach źe wreszcie o to jest , okazuje się że lipa , jest ale dla nie brandowanych , telefony zakupione od operatorów muszą jeszcze poczekać , no chyba że ktoś chce na własną rękę sobie aktualizować .Ja mam playowskiego note3 z lte i ani przez ota ani przez kies air nie ma aktualizacji do kitkata.

  • http://smartfan.pl/ Noob

   To normalne, że do brandowanych urządzeń aktualizacje docierają później. Operatorzy muszą je najpierw u siebie potestować, a dopiero potem mogą dać zielone światło do uruchomienia upgrade. Ile to może potrwać? Tego nigdy nie wiadomo.

 • Łukasz

  Z tego co czytam jest już oficjalny android 4.4.2 dla polski….dla n3. Niespodzianka powiem szczerze, Samsung spisał się dobrze. Nie ma opoznień jak to zwykle bywało…

  • http://smartfan.pl/ Noob

   Faktycznie, też już zauważyłem te info, dzięki za cynk :) Jestem w lekkim szoku, bo Samsung Polska wspiął się chyba na swoje wyżyny – nasz kraj chyba jako pierwszy otrzymał 4.4.2 dla Note 3.

   • Note 2

    Cześć Noob obiecałem Ci napisać jak będzie się sprawował mój Note 2 po naprawie i wgraniu nowego oprogramowania w tym przypadku Android 4.3 więc telefon jest naprawiony i serwis wgrał te oprogramowanie Andka 4.3 i ku zdziwieniu jest wszystko dobrze nie zawiesza się bateria trzyma mi tak jak na początku podoba mi się wygląd tapety jest kilka nowych aplikacji no jak na razie podoba mi się ta aktualizacja wszystko działa cacy podług innych którzy komentowali na forum swoje spostrzeżenia i uwagi.

    • Note 2

     Teraz Czekam na aktualizację 4.4 KitKat co ma się pojawić prawdopodobnie w marcu.

     • http://smartfan.pl/ Noob

      Podobno tak ma być, ciekawe czy obejdzie się bez zbędnych opóźnień.

     • notę 2

      Noob mam pytanie czy po aktualizacji note 2 na andka 4.3 jest taki skrót rysik em tak jak C tylko w przeciwna stronę i pokazuje się takie ale mini menu skrótów czy coś takiego wiem ze w note 3 jest

     • NOTE 2

      widziałem to u kolesia który ma NOTE 3 i nacisnął przycisk na rysiku i zrobił taki ruch nim w kształcie odwróconej litery C np. coś takiego „)” i pokazał mu się na pulpicie taki skrót i wydawało mi się że po aktualizacji note 2 na androida 4.3 było coś takiego. Nie wiesz czy na note 2 jest taki skrót?

     • http://smartfan.pl/ Noob

      Chodzi Ci pewnie o Air Command – z tego co wiem nie ma takiej funkcji w aktualizacji. Można to doinstalować samemu, jednak trzeba wtedy instalować modyfikowany soft. Jeśli się mylę niech mnie ktoś poprawi.

     • notę 2

      Ale taki modyfikowany soft może wgrać serwis samsunga czy trzeba szperać w necie

     • http://smartfan.pl/ Noob

      Serwis Samsunga nigdy nie zainstaluje czegoś takiego niestety, musiałbyś to zrobić na własną rękę i jednocześnie stracić gwarancję. Oczywiście są sposoby na jej przywrócenie, ale to już kwestia dla bardziej zaawansowanych użytkowników.

     • Note 2

      E tam to nie będę się w to bawil niby mugłbym to zrobic bez problemu ale szkoda gwarancji telefonu i szkoda cudowac ale dzięki za pomoc

    • http://smartfan.pl/ Noob

     Czyli jednak są osoby zadowolone z tego ugprade, czego jesteś dobrym przykładem! Dzięki za uwagi dotyczące aktualizacji, na pewno przydadzą się niejednej osobie przy podejmowaniu decyzji – aktualizować, czy nie.