Wykres – spadek

Pomimo obecności One (M8) – sprzedaż HTC spada

Maj to miesiąc, który przynosi dla udziałowców HTC i wielbicieli tej marki bardzo złe wieści. Tajwański producent w maju zanotował kolejny spadek w sprzedaży, i to po pozytywnych wynikach odnotowanych w marcu i kwietniu.

Wykres - spadek

HTC One (M8) to smartfon, który miał odwrócić trend spadkowy sprzedaży HTC i wyprowadzić firmę na wzrosty. Niestety, tak się nie stało, a majowy przychód tajwańskiej firmy spadł w porównania do maja 2013 aż o 27.37%. Sytuacja wygląda źle także w odniesieniu do kwietnia, bo tu majowy spadek przychodu wynosi 4.59%.

Jak więc sami widzicie, HTC nie może sobie poradzić na coraz to trudniejszym i bardziej nasyconym rynku smartfonów. Według mnie model One (M8) z brakiem sukcesu Tajwańczyków ma niewiele wspólnego, bo jestem pewien, że sprzęt sprzedaje się dobrze. Pamiętajmy jednak, że HTC „leży i kwiczy” jeśli chodzi o średni i niski segment smartfonów. Wystarczy poobserwować, co dzieje się na forum SmartFan.pl, aby zobaczyć, że w cenie do ok. 1000 zł użytkownicy prawie nigdy nie pytają ani nie polecają produktów HTC. Najczęściej są one po prostu za drogie, a przy tym oferują pod względem specyfikacji dużo mniej, niż konkurencja.

Jeśli HTC nie zmieni swoich rynkowych nawyków i nie zacznie wypuszczać większej ilości, tanich smartfonów – to niestety nie widzę możliwości odbicia się od dna. Segment flagowców jest już bardzo nasycony i ciężko się tam przebić, z kolei wśród urządzeń średnich i tanich – ciągle jest sporo miejsca na nowe produkty. Czy jednak HTC zauważy swoje błędy?


  • https://www.facebook.com/pages/Nazir/129553720567082 Nazir

    Kowalski chce kupować taki Windows Phone a nie androsyf i trojany , Android już RIP tylko się jeszcze polaczki w obsranych gaciach tym jarają w szkołach jak matka daje biedazeta i spłaca 2 lata kredyt !!!