Apple iPhone 5C – pudełka w fabryce

Ponad 3 miliony iPhonów 5C w magazynach

Dla nikogo, kto chociaż w niewielkim stopniu śledzi rynek smartfonów nie będzie zaskoczeniem, że wyniki sprzedaży kolorowych iPhonów 5C w żadnym stopniu nie satysfakcjonują producenta z Cupertino i plasują się zdecydowanie poniżej jego oczekiwań. Ze względu na to, że ich sprzedaż drastycznie spadła już pod koniec ubiegłego roku, ogromne ilości tych urządzeń zalegają w magazynach i czekają na właścicieli.

Apple iPhone 5C - pudelka w fabryce 2

Apple w swoim kwartalnym raporcie poinformował co prawda, że osiągnął sprzedaż na poziomie 51 milionów sztuk, jednak iPhone 5C przyczynił się do tego wyniku w minimalnym stopniu. Popyt na niego był od samego początku o wiele mniejszy niż na jego o wiele popularniejszych poprzedników. Według najnowszych raportów, niepotwierdzonych jednak jeszcze przez Apple, w sklepach, magazynach dystrybutorów oraz operatorów telefonii komórkowej zalegają w tej chwili ponad 3 miliony iPhonów 5C.

Głównym problemem tego urządzenia okazuje się być nie tylko wyświetlacz, którego przekątna na poziomie 4 cali nie spełnia oczekiwań konsumentów, ale także zbyt wygórowana cena. Dla Apple zdecydowanie niepokojący jest brak zamówień na te urządzenia ze strony dystrybutorów, którzy jako olbrzymi problem upatrują zalegające w magazynach kolorowe smartfony.

Możemy być pewni, że Apple dostosuje w przyszłości rozmiar wyświetlaczy swoich urządzeń do trendów panujących obecnie na rynku, a wszyscy ci, którzy zastanawiają się mimo wszystko nad kupnem iPhone’a 5C mogą być pewni zbliżających się obniżek cen tego produktu w sklepach.


  • Dj stonka

    apple nigdy nie obniza praktycznie cen swoich produktów… wiec nie wiem czemu teraz miala by to robic to godzi w prestiz tej marki