Nokia-Lumia-920-porownanie-aparatow-0

Porównanie aparatów Lumia 920, Galaxy S III i iPhone 4S

Jeśli zastanawiasz się, czy kamera w Nokia Lumia 920 jest lepsza, niż ta montowana w Samsungu Galaxy S III i Apple iPhone 4S – przeczytaj poniższe porównanie.

Nokia Lumia 920 - porównanie aparatów

Trzeba przyznać, że Nokia i Microsoft totalnie zepsuli prezentację możliwości kamery w nowo zaprezentowanym, modelu Lumia 920. Z powodu „podpicowywania” filmów demonstracyjnych, na Nokię spadła cała lawina krytyki – a firma musiała się ze wszystkiego tłumaczyć (zresztą równie nieudolnie).

Mimo wszystko, pragnę Wam jednak przedstawić możliwości kamery modelu Lumia 920, które wcale nie wymagają dopieszczania. Aparat w tym telefonie faktycznie wyróżnia się spośród konkurencji, tylko Nokia nie potrafi umiejętnie grać kartami, które posiada (w przeciwieństwie np. do Apple, które z „niczego” potrafi i tak zmontować znośną prezentację).

Dnia 9 września 2012, w Nowym Jorku, odbyło się wydarzenie pt. „Nokia Photo Challenge”. Fiński producent ustawił tam specjalne, mocno zaciemnione pomieszczenie, wewnątrz którego stał wazon z kwiatami. Światło do środka wpadało jedynie przez niewielki otwór. Osoby obecne na pokazie, mogły porównać możliwości aparatu dowolnego smartfona, z kamerą w Lumia 920.

Jak możecie zobaczyć na poniższych zdjęciach, redakcja portalu Pocket-lint porównała do 920 dwa smartfony, Samsunga Galaxy S III oraz Apple iPhone 4S.

nokia lumia 920 vs iphone 4s - kamery

Z powyższego zdjęcia jasno wynika, że Lumia 920 robi o niebo lepsze zdjęcia, niż iPhone 4S. Niestety, produkt Apple zupełnie nie poradził sobie w trudnych warunkach oświetleniowych, natomiast Lumia 920 zaprezentowała się niczym dobrej jakości aparat fotograficzny. Jak w starciu z Lumia 920 radzi sobie Galaxy S III?

nokia lumia 920 vs galaxy s iii - kamera

SGS3 również nie ma szans w starciu z Lumia 920. Smartfon Nokii ponownie zrobił doskonałe zdjęcie, podczas gdy na fotografii wykonanej przy pomocy S III – po prostu nic nie widać.

Wiem, że cały pokaz wydaje się nieprawdopodobny – i „śmierdzi” tutaj podstępem. Zapewniam Was jednak, iż tym razem Nokia nie zastosowała żadnych sztuczek, a cały pokaz był bardzo wiarygodny. Połączenie optycznej stabilizacji obrazu, jasnego obiektywu, sporego przetwornika i dłuższego czasu naświetlania – pozwala właśnie na takie, zdumiewające (jak na smartfon) efekty. Zachęcam do obejrzenia poniższego filmu, gdzie możecie dokładnie obejrzeć, jak test został wykonany.

Po obejrzeniu wideo, pewnie wielu z Was zarzuci Nokii, że na swoim pokazie w modelu Lumia 920, używała flesza LED, natomiast w pozostałych, dwóch smartfonach – takiego doświetlenia nie włączano. Jeśli jednak dokładniej przeanalizujecie nagranie (jak ja), zobaczycie, że model Lumia 920 używa flesza jedynie po to, aby przed wykonaniem zdjęcia, „złapać” ostrość. Przechwytywanie obrazu odbywa się już bez doświetlania. Lumia 920 działa po prostu, jak profesjonalny aparat, który „łapie” ostrość – czego niestety brakuje modelom iPhone 4S i Galaxy S III.

Nie wiem, jak Was, ale mnie niniejsza prezentacja przekonała, że aparat w Lumia 920 jest faktycznie na tle konkurencji czymś więcej, niż zwykłym „pstrykaczem”. Z ostatecznym werdyktem poczekajmy jednak do pierwszych recenzji i testów tej słuchawki – które zapowiadają się bardzo interesująco.

Źródło: Pocket-lint