Apple iPhone 5 – wygięta obudowa

Posiadacze iPhone 5 skarżą się na zbyt miękką, wyginającą ramę urządzenia

Wygląda na to, że schodząca farba z obudowy czarnego iPhone 5, to nie jedyny problem tego smartfona. Coraz więcej użytkowników zaczyna narzekać, na wyginający się telefon – jakkolwiek kuriozalnie to brzmi.

Apple iPhone 5 - wygięta obudowa

Apple iPhone 5 – wygięta obudowa urządzenia

Apple iPhone 5 to urządzenie, które bije wszelkie rekordy, jeśli chodzi o sprzedaż. Niestety, im więcej użytkowników posiada ten smartfon, tym więcej pojawia się doniesień, że nowy produkt Apple nie ma tak sztywnej konstrukcji, jak poprzednie generacje iPhone.

Okazuje się, że aluminiowa obudowa iPhone 5 po przyłożeniu odpowiedniej, ale niezbyt dużej siły – wygina się w nieładny sposób. Użytkownicy, którym taki feler się przytrafił donoszą, że do zdeformowania urządzenia nie trzeba wiele. Wystarczy że zapomnimy, iż nasz smartfon znajduje się w tylnej kieszeni spodni, i usiądziemy na nim, a wygnie się jak tabliczka mlecznej czekolady.

Należy zauważyć, że iPhone 5 jest cieńszy (8.6 mm) i wyższy, niż jego poprzednicy. Nie tłumaczy to oczywiście producenta z faktu, że nie usztywnił należycie swojego produktu, aby się nie wyginał. Śp. Steve Jobs zapewne uznałby wadę iPhone 5, za jego dodatkową, ukrytą funkcję – dopasowującą telefon do kształtu naszego ciała. Ale to już moje czyste spekulacje.

Pozostaje mieć nadzieję, że powyższe zdjęcia, prezentujące iPhone 5 w kształcie banana, to odosobnione przypadki. Mimo wszystko, właścicielom iPhone 5 radzę nie chować go w tylnej kieszeni spodni. Jeśli Tobie (albo komuś z Twoich znajomych) przydarzyła się podobna „przygoda” z Apple iPhone 5 – koniecznie daj o tym znać w komentarzu pod tekstem.

Aktualizacja: Jak widać problem dotyczy także iPhone 6 Plus (oraz jak donoszą niektórzy użytkownicy, także i iPhone 6). Szczegóły tutaj.


 • Sawus

  Mi przytrafiło się coś podobnego. Ale miałem iPhone w przedniej kieszeni i nie usiadłem na nim…do tego szyba pękła.

 • konrad

  Nie trzeba być specem od telefonów żeby zauważyć że to nie Iphone tylko chińska podróba.

  • http://smartfan.pl Noob

   Ja bym mimo wszystko unikał noszenia iPhone 5 w tylnej kieszeni ciasnych spodni :)

 • 2be3

  To propagandowy tekst, żeby Apple mogło później mówić, że to oni pierwsi wprowadzili wyświetlacze typu flexible.

 • http://Www.mkpano.com Mariusz

  Niestety mi sie to przydazylo a nosilem go w przedniej a nie tylnej kieszeni apple zazyczyl sobie 200 funtow plus vat za naprawe i powiedzieli ze to nie ich sprawa gdzie ja nosze telefon ale badziew

 • abcdsahfdgdfhsdhsavd

  Sami kupili szajs, a teraz się „skarżą” xD

 • Michał

  Nie kupuje takiego szajsu, wiec nie mam z tym problemu. A co by nie gadali na telefony apple to i tak uwierzę, bo jestem przeciwnikiem tych produktów jak i całej polityki apple.

  • Great

   Jak kogos nie stać na produkty Apple to jest przeciwnikiem .. Ahh ta Polska.

   • http://smartfan.pl/ Noob

    A ja się nie zgodzę :) Do mnie produkty Apple po prostu nie pasują i nie spełniają moich wymagań.