HTC HD2

Powrót legendy: HTC HD2 dostaje KitKat

Smartfon HTC HD2 to prawdziwy tytan przetrwania w mobilnym, stale zmieniającym się świecie. Sprzęt oficjalnie zadebiutował w 2009 roku, więc w smartfonowej terminologii większość osób już dawno zakwalifikowałaby go jako „szmelc”. Okazuje się jednak, że jest zupełnie inaczej bo HD2 dostał właśnie Android 4.4 KitKat.

HTC HD2

Gdyby ktoś nie wiedział, HTC HD2 w sklepach pojawił się działając w oparciu o martwy już dzisiaj OS, Windows Mobile 6.5. Ten 4.3″ smartfon został dość szybko porzucony przez HTC, jednak wierni użytkownicy nadal tworzyli dla niego nowy soft. W ten sposób na HD2 można zainstalować takie OS’y, jak Windows RT, Windows Phone 8, Windows Phone 7.5, Firefox OS oraz większość wersji Androida, z Jelly Bean i Froyo włącznie.

Świetna passa HTC HD2 trwa nadal, bo na sprzęt został właśnie stworzony nieoficjalny ROM, dzięki któremu możemy zainstalować na nim Android 4.4 KitKat. Oczywiście ROM nie jest jeszcze w pełni opracowany, bo są w nim problemy z łącznością Wi-Fi, microSD, połączeniem mobilnym itp., jednak jestem pewien, że i one zostaną wkrótce rozwiązane.

Jak więc widzicie, HTC HD2 to prawdziwy insekt, który przeżyje prawie wszystkie próby zabicia. To zresztą nie koniec aktualizacji. Zapewne przyszłe wersje Androida również będą portowane dla HD2. Gdyby jakiś posiadacz tego smartfona chciał sprawdzić, jak u niego działa KitKat, wszelkie niezbędne pliki i instrukcje znajdzie w linku źródłowym.

Źródło