Android KitKat – czekoladowy

Premiera Android 4.4 KitKat i LG Nexus 5 już 28 października (aktualizacja)

Teorii na temat daty premiery systemu Android 4.4 KitKat oraz Nexusa 5 było już naprawdę wiele. Ostatnia z nich zakładała, że nową odsłonę Andka mieliśmy zobaczyć wczoraj. Tym razem Google na swoim oficjalnym, kitkatowym profilu G+ być może dało nam doskonałą wskazówkę, kiedy odbędzie się prezentacja.

Android KitKat - czekoladowy

Google jest dosyć dobrze znane ze swoich (często dość zagmatwanych) łamigłówek. Dzisiaj Google na profilu G+ systemu Android KitKat opublikowało post, który na pierwszy rzut oka nie wnosi niczego nowego. W poście zamieszczono ilustrację czekoladowo-wafelkowego Androida oraz podpis „Everybody dance now! #AndroidKITKAT„. Jakie informacje niesie ten post?

Jeśli dobrze przeszukacie sieć to zobaczycie, że „Everybody dance now!” to tak naprawdę utwór muzyczny stworzony przez C&C Music Factory. Publikacja utworu miała miejsce dokładnie 18 października 2010 roku, a jego długość wynosi 4 minuty i 4 sekundy. Chociaż wniosek jest dość daleko idący, to mimo wszystko możemy przypuszczać, że premiera Androida 4.4 KitKat nastąpi 18 października, czyli już w ten piątek.

Mam nadzieję, że Google w końcu przestanie sobie z nami pogrywać i wreszcie wyda jakieś oficjalne stanowisko. Chciałbym już wiedzieć, kiedy firma ma zamiar zaprezentować nowego Nexusa 10, Nexusa 5 oraz oczywiście Andorid 4.4 KitKat. Zresztą, na temat Nexusa 5 wiemy już praktycznie wszystko (łącznie ze specyfikacją i wyglądem smartfona). Również KitKat kilka razy objawiał swoje oblicze. Google czekamy z niecierpliwością!

Aktualizacja: Puzzli ciąg dalszy. Pojawiła się kolejna data prezentacji Androida 4.4 KitKat. Okazuje się, że wcześniej wspomniany zespół muzyczny C&C Music Factory, oryginalnie nosił nazwę The 28th Street Crew, co wskazuje na 28 a nie 18 października.

Google dodatkowo na swoim twitterowym koncie opublikowało (widoczny poniżej) banner z wielkim napisem This is it. Jest to podobno nawiązanie do filmu o Michaelu Jacksonie, który swoją premierę miał 28 października. Wszystko wskazuje więc na to, że prezentacja wcale nie odbędzie się w ten piątek, lecz za niecałe dwa tygodnie, w poniedziałek 28 października. Taka data jest tym bardziej prawdopodobna, że przecież Nexus 4 został pokazany w poniedziałek 29 października 2012 roku – zbieżność dat nie jest więc przypadkowa.

Google - Android 4.4 KitKat, teaser na Google Plus

Źródło: Google+


 • Rafał

  Mam tylko nadzieję że pokażą coś czego nie wiadomo z wycieków :)

  • http://smartfan.pl Noob

   Odnośnie samego Nexusa 5, to wątpię, żebyśmy dowiedzieli się czegoś nowego. Na temat KitKat na pewno dowiemy się wielu, nowych „smaczków”, które niekoniecznie widać na pierwszy rzut oka. Myślę, że Google pokaże też odświeżonego Nexusa 10.

 • wiek

  Ciekawe spostrzeżenie i jakże pomysłowość w zaszyfrowaniu jakże ważnej wiadomości, rewelacja! , a i gratuluję odczytania temu co to odczytał :), czekam z niecierpliwością, pozdrawiam

  • http://smartfan.pl Noob

   Osobiście w życiu bym na coś takiego nie wpadł, ten kto to odczytał chyba pracuje w CIA :)