Samsung Konferencja – logo

Premiera Galaxy Note 4 już za miesiąc

Zaledwie miesiąc dzieli nas od oficjalnej prezentacji najnowszego phabletu Samsunga – Galaxy Note 4. Południowokoreański producent rozpoczął właśnie rozsyłanie zaproszeń na premierę tego urządzenia, która ma mieć miejsce na Międzynarodowych Targach Elektroniki Użytkowej IFA 2014, które odbędą się w przyszłym miesiącu w Berlinie.

Samsung Konferencja

Wygląda więc na to, że wzorem roku ubiegłego, Samsung pokaże światu najnowszą odsłonę Galaxy Note w pierwszych dniach września. Przypomnijmy, że premiera Note’a 3 miała miejsce 4 września 2013 roku. W tym zaś roku, Koreańczycy będą chcieli zaprezentować swój najnowszy phablet 3 września o godzinie 14:00. Mówi się również o tym, że w trakcie tej konferencji zaprezentowanych zostanie kilka urządzeń z segmentu technologii ubieralnej z Gear VR, czyli okularami rozszerzonej rzeczywistości od Samsunga, na czele.

Przypomnę w tym miejscu, że Samsung Galaxy Note 4 zostanie wyposażony najprawdopodobniej w 5,7” ekran o rozdzielczości QHD (2560 x 1440 pikseli) oraz w zależności od rynku, na jaki będzie wprowadzony, układ Qualcomm Snapdragon 805 lub Exynos 5433 oraz 3 GB pamięci RAM, 16 – megapikselową kamerę z  sensorem Sony IMX240 i systemem optycznej stabilizacji obrazu. Niewykluczone, że Samsung zdecydował się również na zamontowanie w najnowszym phablecie czujnika promieniowania ultrafioletowego oraz zainstalowanie na jego pokładzie najnowszego Androida w wersji 4.4.4 KitKat.

Program wydarzeń Samsunga na tegorocznych targach IFA

Program wydarzeń Samsunga na tegorocznych targach IFA

Samsung chce zainteresować rynek mobilnych technologii swoim najnowszym urządzeniem najszybciej jak to tylko możliwe i przeprowadzić konferencję UNPACKED szybciej od Apple, które tej jesieni również będzie chciało mocno zaatakować. Jak doskonale pamiętacie, trzeci kwartał tego roku ma należeć także do iPhone’a szóstej generacji, który za sprawą większego ekranu stanie się bezpośrednim konkurentem dla Samsunga Galaxy Note 4.


  • redox

    żaden gejfon nie będzie konkurentem dla Note’a, nie żebym był fanbojem szitsunga ale nie wyobrażam sobie korzystania z smartfonu bez pomocy rysika. I nie mówcie mi, że do innych dotykowców można dokupić stylusy….najpierw zobaczcie ten z serii galaxy note a potem porównujcie z tymi badziewiami z gumką na końcu