Lee Kun-hee

Prezes Samsunga, Lee Kun-hee, po zawale serca trafił do szpitala

Lee Kun-hee, czyli aktualny prezes Samsunga i człowiek, który jest nr. jeden w tej firmie – miał zawał serca, po którym trafił do położonego niedaleko jego domu Samsung Medical Center. Stan Lee ocenia się w tej chwili jako stabilny.

Lee Kun-hee

Lee Kun-hee

Nie wiadomo jeszcze, kiedy Lee Kun-hee opuści szpital. Ten 72-letni człowiek praktycznie niepodzielnie zarządza Samsungiem i to głównie on jest odpowiedzialny za tak wielki sukces tej firmy. To niestety nie pierwszy raz, kiedy Lee ma problemy ze zdrowiem. W kwietniu zeszłego roku CEO Samsunga został hospitalizowany, ze względu na zapalenie płuc. Z kolei w późnych latach 90-tych Lee walczył z rakiem płuc.

Lee Kun-hee urodził się 9 stycznia 1942 roku. Jego majątek szacuje się na ponad 11 miliardów $. Lee odziedziczył stanowisko prezesa w 1987 roku, po swoim ojcu, Lee Byung-chul.  Byung-chul był założycielem Samsunga i zmarł w wieku 77 lat.

Jay Y. Lee, wiceprezes Samsunga

Jay Y. Lee

Lee Kun-hee współpracuje z trzema innymi CEO, jednak to właśnie on zatwierdza wszystkie, najważniejsze decyzje. Lee namaścił już swojego następcę, którym zostanie najprawdopodobniej jego jedyny syn, 45-letni Jay Y. Lee. Jay już w tej chwili zajmuje w Samsungu jedną z kluczowych pozycji, więc wydaje się naturalne, że to właśnie on zastąpi kiedyś Lee. Majątek Jay Y. Lee jest w tej chwili szacowany na około 5 miliardów $.