Sony Xperia Z1 Compact – rzut

Problemy z fleszem LED w niektórych smartfonach Sony Xperia Z1 Compact?

Na oficjalnym forum produktów Sony pojawia się coraz więcej skarg od osób, które kupiły najnowszą, miniaturą odmianę Xperii Z1 – model Xperia Z1 Compact. Na co ludzie narzekają? Problem stanowi dla nich wadliwie działający flesz LED, który prześwietla zdjęcia.

Sony Xperia Z1 Compact - rzut

Usterka w Xperii Z1 Compact o pieszczotliwej nazwie „flash bleed” sprawia, że kiedy wykonujemy zdjęcia w ciemnych miejscach i chcemy je doświetlić LED’em, na fotografiach powstają paskudne, niebieskie przebarwienia. Nie muszę chyba wspominać, że taki defekt praktycznie zawsze psuje zdjęcie, na którym mało co widać. Efekty działania „flash bleed” możecie zobaczyć w poniższej galerii.

Dlaczego flesz LED wywołuje tę niebieską poświatę? Szczerze mówiąc takie zjawisko zdarza się dość często gdy źle założymy na smartfon pokrowiec lub jest on źle skonstruowany. Niestety jeśli myślicie, że to jest powodem „flash bleed” w Xperia Z1 Compact, to muszę was rozczarować. Większość osób, które skarży się na forum Sony na taki defekt wcale nie używa pokrowca ani żadnego innego etui ochronnego, a mimo wszystko efekt prześwietlenia u nich występuje. Okazuje się także, że wiele osób narzekających na niebieskawo zabarwione zdjęcia posiada Xperię Z1 Compact w kolorze różowym lub limonkowym. Całkiem możliwe, że taki kolor obudowy powoduje jakieś dziwne odbicia światła z flesza LED, które nie zostały wykryte podczas producenckich testów smartfona.

Sony póki co nie wydało żadnego oświadczenia, które odnosiłoby się do tego defektu. Jest więc wielce prawdopodobne, że posiadacze wadliwych Xperii Z1 Compact będą musieli oddać swoje smartfony do serwisu, aby zostały tam naprawione lub wymienione na nowe.


 • Myslo

  kurcze u mnie to wystepuje

  • http://smartfan.pl/ Noob

   W takim razie nie pozostaje Ci chyba nic innego jak reklamować lub… nie używać flesza LED.

  • xxxx

   Usuń folie ochronną z tylu telefonu i problem zniknie…