LG Google Nexus 5

Produkcja Nexusa 5 dobiegła końca

Rzecznik Google’a w wypowiedzi dla portalu TechRadar potwierdził, że zakończono właśnie produkcję smartfonów Google Nexus 5 sugerując tym samym, że osoby chcące nabyć to urządzenie powinny uczynić to póki jeszcze mogą.

LG Google Nexus 5

Informacja ta dotarła do nas na krótko po całkowitym usunięciu ze sprzedaży dwóch wersji kolorystycznych tego urządzenia – białej oraz czerwonej, które nie widnieją już w Google Play Store. Oficjalnie za pośrednictwem tego sklepu zakupić możemy jedynie wersję czarną 16 GB/ 32 GB, jednak w chwili obecnej nie ma ponoć tych egzemplarzy w magazynie.

Motorola Nexus 6 i LG Nexus 5

Nexus 6 oraz Nexus 5

Zaprzestanie produkcji tego smartfona nie oznacza oczywiście, że nie będziemy mogli go nabyć w żaden sposób. Jeszcze przez jakiś czas oferty jego sprzedaży znajdziemy w popularnych sklepach internetowych czy portalach aukcyjnych, jednak oczywiście w ograniczonej ilości. Jak widać, strategia giganta z Mountain View polegająca na ogłoszeniu zakończenia produkcji tego modelu przyniosła efekt – zainteresowanie użytkowników chcących zakupić smartfona w akcie „desperacji” zaowocowała chwilowymi brakami magazynowymi.

Niemniej jednak, urządzenie produkowane do tej pory we współpracy z LG jest istną „bestią” pracującą w oparciu o czystego Androida. Znajdziemy w nim przecież chipset Qualcomm Snapdragon 800, 2 GB pamięci RAM oraz wyświetlacz o rozdzielczości 1080p. Wygląda na to, że teraz cała moc wytwórcza skupi się na najnowszym phablecie Google’a – Nexusie 6.


  • Buu

    Ale ale jak to?! Czyli co, ceny tych smartfonów dostępnych teraz w sklepach pewnie urosną…