Samsung – logo

Prognozowany zysk operacyjny Samsunga w Q2 2013, ma wynieść 9 miliardów $

Samsung przeżywa w tej chwili swoją złotą erę i nic nie wskazuje na to, aby miała ona się w najbliższym czasie skończyć. Koreański gigant jest na dobrej drodze, aby pobić swoje kolejne rekordy, osiągając w Q2 zysk operacyjny, rzędu 9 miliardów $.

Samsung - logo

Samsung wytwarza całą gamę sprzętu elektronicznego, m.in. smartfony, tablety, układy pamięci, telewizory i wiele innych. Według najnowszych prognoz, firma w drugim kwartale 2013, osiągnie 9 miliardów dolarów zysku operacyjnego. Czym jest zysk operacyjny? To różnica pomiędzy przychodami i stratami firmy. Oznacza to w skrócie, ile dane przedsiębiorstwo wyciąga zysku „na czysto” (nie licząc opodatkowania).

Jeśli prognozy faktycznie się potwierdzą, będzie to oznaczać, że zysk operacyjny Samsunga, wzrósł rok-do-roku o astronomiczne 62.2%. Oczywiście cały plan może spalić na panewce, gdyż przewidywania zakładają, że najnowsze smartfony Koreańczyków (z flagowym Galaxy S4 na czele), odegrają znaczącą rolę w budowaniu finansów firmy. Czy tak będzie w rzeczywistości i „Czwórka” faktycznie rozejdzie się jak ciepłe bułeczki? Jeśli macie jakieś przemyślenia na ten temat, nie krepujcie się o nich napisać.

Źródło: GSMArena