HTC One – prototyp

Prototyp HTC One – oto jak mógł wyglądać ten smartfon

Powstawanie nowego smartfona to bardzo złożony i czasochłonny proces. Przed ukazaniem się finalnego urządzenia producent tworzy zazwyczaj kilka jego prototypów, które mogą wyglądać zupełnie inaczej niż smartfon trafiający potem na półki sklepowe. Podobnie było z HTC One, którego prototypowy egzemplarz miał całkowicie inny design niż ten, który znamy z wersji dostępnej w sprzedaży.

HTC One - prototyp

Chyba jedną z podstawowych rzeczy, jaka się rzuca w oczy, to fakt, że prototyp One zamiast z aluminium, jest wykonany z plastiku. Z tyłu sprzętu widać gumowane tworzywo sztuczne, przypominające to z innych produktów HTC i np. Nexusa 5.

Po co w ogóle pokazuję wam zdjęcia prototypu smartfona, którego żywotność rynkowa już tak naprawdę ma się ku końcowi? A no m.in. po to, aby uzmysłowić wszystkim, że przedpremierowe, pokazywane w różnego rodzaju przeciekach fotografie, chociaż często uznawane potem za fałszywe – mogą się po prostu okazać fotografiami prototypów. Tak naprawdę urządzenie, które widzicie na tych zdjęciach pojawiało się przed premierą HTC One, jednak z uwagi na małe podobieństwo do wersji finalnej zostało uznane za fake.

Swoją drogą według mnie HTC dokonało dobrego wyboru, wypuszczając HTC One w aluminiowej obudowie. Wykonanie i fajny design to jeden z głównych czynników, które miały pozytywny wpływ na sprzedaż tego smartfona.

Ciekawe, jak będzie wyglądać następca HTC One, który według najnowszych plotek ma zadebiutować jako HTC One+.