sony_ericsson_xperia_arc

Przykładowe filmy kręcone Sony Ericsson Xperia Arc

Sony Ericsson Xperia Arc jeszcze co prawda nie trafił do sprzedaży, ale już teraz, dzięki internautom możemy obejrzeć, jakie filmy kręci ten smartfon.

Sony Ericsson Xperia Arc

Większość smartfonów na rynku jest pozbawiona funkcji ciągłego autofokusu. Ciągły autofokus na bieżąco reguluje ostrość w trakcie kręcenia filmów, podczas, gdy smartfony bez tej funkcji – ustawiają sobie ostrość na początku nagrywania, i nie zmieniają jej aż do końca. Efekt jest taki, że gdy zaczniemy kręcić film z daleka jakiegoś obiektu – po czym przybliżymy obiektyw do tegoż obiektu – to obraz jest zamazany. Smartfon z ciągłym autofokusem zawsze wyreguluje ostrość, nawet podczas kręcenia filmu.

Na dole artykułu znajdują się dwa filmy wideo HD, nakręcone przy użyciu Xperii Arc. Co ważne – demonstrują one doskonale działanie ciągłego autofokusu tego smartfona. Ciągły autofokus w Xperii Arc może i nie działa aż tak szybko, ja w zwykłych kamerach wideo – ale i tak spełnia doskonale swoje zadanie. Sony Ericsson chyba bardzo się postarał podczas produkcji kamery do Arc, gdyż filmy wyglądają naprawdę dobrze, kolory są naturalne – a dźwięk dużo lepszy, niż w większości smartfonów dostępnych obecnie na rynku.

Źródło: pocketnow.com