Motorola Moto G – pokrywy na tył

Przykładowe zdjęcia i film wykonane Motorolą Moto G

Motorola Moto G, która swoją premierę miała 13 listopada, jest smartfonem sprzedawanym w bardzo niskiej cenie (ok. 150 funtów za wersję 8 GB i 180 funtów za 16 GB). Mimo wszystko niska cena wcale nie świadczy o słabej specyfikacji Moto G. Jak się zaraz sami przekonacie, sprzęt robi także bardzo przyzwoite zdjęcia i filmy.

Motorola Moto G - pokrywy na tył

Motorola Moto G posiada 5 MP kamerę główną, która mogłoby się wydawać, nie zrobi najlepszych zdjęć. Jak się jednak okazuje, jest zupełnie inaczej i za pomocą smartfona można zrobić bardzo ładne fotografie. Oczywiście nie ma tu porównania z topowymi urządzeniami, jednak mimo wszytko w tej klasie cenowej to niezły hit. Widać, że sprzęt niedostatki sensora musi nieco nadganiać algorytmami programowymi, jednak poziom detali, ilość szumów i balans bieli prezentują się przyzwoicie. Zresztą, zobaczcie sami.

Do dyspozycji jest również tryb HDR, dzięki któremu uzyskujemy jeszcze lepsze efekty. Przydaje się on szczególnie wtedy, gdy musimy wykonywać fotografie bardzo kontrastowych scen. Przykład zdjęcia bez HDR i z włączonym HDR możecie zobaczyć poniżej.

Co do jakości flesza, to niestety nie można o nim powiedzieć zbyt wiele dobrego. Jak większość fleszy LED, ma on słaby zasięg i przyda się najwyżej do robienia zdjęć obiektów znajdujących się w bardzo bliskiej odległości.

Na deser zostawiłem film nagrany Moto G. Jak sami zaraz zobaczycie, ma on przyzwoitą jakość, chociaż brakuje tu trochę stabilizacji obrazu.

Źródło