Samsung – zmiana architektury, grafika

Przyszłe smartfony Samsunga nie będą oparte o architekturę ARM

Samsung w niedalekiej przyszłości ma zamiar porzucić architekturę ARM i przerzucić się na swoją własną. Dodatkowo kolejne urządzenie tego producenta mają być wyposażane w ekrany o zagęszczeniu pikseli, wynoszącym 560 ppi.

Samsung - zmiana architektury, grafika

Skąd pochodzą te informacje? Samsung zorganizował połączenie konferencyjne, w ramach którego szefowie tego giganta dyskutują na temat przyszłości firmy. Co ciekawe, podczas dyskusji pojawiły się informacje na temat chipsetów tego producenta, które w kolejnych latach mają przechodzić z 64-bitowej architektury ARM na 64-bitową architekturę Samsunga.

Pamiętacie pewnie, że jakiś czas temu pisałem nt. dominacji ARM na rynku mobilnym. Okazuje się, że Samsung ma zamiar ten monopol przełamać, wprowadzając własne rozwiązania.

Samsung - zmiana wyswietlacza, grafika

Inną informacją, która pewnie nie wszystkich ucieszy jest to, że Samsung w 2015 roku ma zamiar wprowadzić do smartfonów ekrany 4K (3840 x 2160 pikseli). Za to już w przyszłym roku możemy się spodziewać, że Samsung wypuści swoje pierwsze smartfony z ekranem WQHD (2560 x 1440 pikseli).

Takie rozdzielczości ekranów z pewnością spowodują zwiększony drenaż baterii. Przecież do wyświetlenia i obsługi tak dużej liczby pikseli będzie trzeba dużo większej mocy obliczeniowej oraz zasobów energii. Mam nadzieję, że Samsungowi uda się te problemy rozwiązać.

Niestety mam wrażenie, że o ile smartfony i tablety pod względem podzespołów elektronicznych nieustannie prą do przodu, tak rozwój ich baterii stanął w miejscu. Czy kiedyś doczekamy się czasów, kiedy standardowe smartfony na jednym ładowaniu wytrzymają tydzień?

Aktualizacja: Pojawia się coraz więcej informacji nt. przyszłych smartfonów Samsunga. Według przedstawicieli koreańskiego giganta już w przyszłym roku do sklepów zawitają smartfony, wyposażone w 16MP sensory ISOCELL, w których wielkość pojedynczych pikseli wynosi 1.12µm. Oczywiście główną zaletą takiego sensora jest jeszcze większa czułość na światło, a w efekcie doskonalsze zdjęcia w kiepskich warunkach oświetleniowych.

Źródło


 • wiek

  ciekawe jak z kompatybilnością aplikacji pod nowe rozwiązanie?

  • http://smartfan.pl Noob

   Pewnie będą nad tym pracować, ale obstawiam, że Samsung wie co robi i nie wypuści czegoś, co nie będzie kompatybilne. A może kminią już coś w związku z systemem Tizen?

 • Nazir

  Hahaha , to się zapowiada jeszcze większa fragmentacja androsyfu od Samsung i trzeba szybko uciekać i nie kupować tych wynalazków bo się okaże że aplikacje z Google Play mają problemy
  Eksperymenty z własnym procesorem zalicza Huwaei 😀