Windows-Phone-7-HSPL-instalacja

„Gotowane” ROMy na smartfonach z Windows Phone?

Grupa DarkForcesTeam stworzyła bootloader, który umożliwia na niektórych urządzeniach z Windows Phone – instalację nieoficjalnych ROMów.

Windows Phone 7 - HSPL

W moim odczuciu ogromną wadą systemu Windows Phone 7 – jest jego całkowita blokada, przed wgrywaniem nieoficjalnego firmware. Użytkownicy większości smartfonów z systemem Android, mogą swobodnie ściągać i instalować tzw. „gotowane ROMy”, które w większości przypadków są o niebo lepsze od oficjalnych produkcji. Wygląda jednak na to, że grupa DarkForcesTeam, przeniosła dobrodziejstwo nieoficjalnych ROMów – na niektóre urządzenia z systemem Windows Phone 7.

DarkForcesTeam właśnie stworzył zmodyfikowany bootloader, Hard SPL (RSPL/HSPL) – który umożliwia wgrywanie nieoficjalnego firmware do wybranych smartfonów z WP7. Jakie smartfony są wspierane przez HSPL? Są to wyłącznie produkty firmy HTC: Gold (HTC Pro 7, T7575), Mozart (HD3, T8697, T8698, T8699), Mondrian (Surround, T8788), Spark (Trophy, T8686) oraz Schubert (HD7, T9292, T9295, T9296). Języki, jakie wspiera HSPL to: WWE, GER, RUS, CHS, CHT.

W tej chwili z HSPL (RSPL) zwykły użytkownik nie ma pożytku – otwiera to jednak drogę dla twórców nieoficjalnych ROMów. Wkrótce jednak może się okazać, że będziemy mogli zamiast standardowego Windows Phone 7 – wgrać na nasze urządzenie zmodyfikowany soft, bez zbędnych programów i znacznie przyśpieszony. Miejmy nadzieję, że Microsoft nie zacznie rzucać kłód pod nogi DarkForcesTeam – byłaby to wielka szkoda dla wszystkich stron.

Źródło: XDA Developers