Qualcomm-Uplinq-0

Qualcomm APQ8064 – procesor quad-core Krait i Adreno 320

Amerykański producent chipów, firma Qualcomm – zademonstrowała na targach Uplinq swój czterordzeniowy układ APQ8064.

Qualcomm Uplinq

Chip APQ8064 stanowi część linii S4 Pro firmy Qualcomm. Został on wyposażony w czterordzeniowy procesor Krait taktowany częstotliwością 1.5GHz (gdy wszystkie rdzenie są w użyciu) i 1.7GHz (gdy działa tylko jeden rdzeń). Na dokładkę Qualcomm zamontował tu potężny, wyprodukowany przy użyciu 28nm technologii chip graficzny Adreno 320, który powinien mocno „odsadzić” swoją konkurencję – i to zarówno pod względem wydajności, jak i energooszczędności.

Na wideo, które możecie obejrzeć poniżej Raj Talluri (jeden z szefów Qualcomm) demonstruje możliwości APQ8064 na specjalnie do tego celu stworzonym tablecie. Wideo przedstawia interaktywną animację stworzoną przez Qualcomm. Widać na niej wodę, ogień, powiewające sztandary – które doskonale obrazują jak układ radzi sobie z refleksami świetlnymi i efektami cząsteczkowymi.

Kiedy APQ8064 pojawi się na pierwszych smartfonach/tabletach? Tego niestety w tej chwili nie wie chyba nawet sam Qualcomm. Można się jednak spodziewać, że pierwsze urządzenia z tym SoC wejdą na rynek dopiero w przyszłym roku.

Źródło: AnandTech