Qualcomm Snapdragon

Qualcomm na początku przyszłego roku pokaże nowe Snapdragony i GPU Adreno 400

Qualcomm w przyszłym roku najprawdopodobniej zaprezentuje  nową generację swoich mobilnych chipów Snapdragon oraz nowy chip graficzny, Adreno 400. Jeśli te informacje się potwierdzą, to już w połowie stycznia Qualcomm ujawni, nad czym obecnie pracuje w laboratoriach.

Qualcomm Snapdragon

Dlaczego w połowie stycznia? Porta Fudzilla, który jest autorem tych doniesień twierdzi, że to zazwyczaj podczas targów Consumer Electronics Show (CES) w Las Vegas Qualcomm dokonuje takich prezentacji. Jest więc bardzo prawdopodobne, że to właśnie wtedy nowe produkty tej firmy ujrzą światło dzienne.

Qualcomm to obecnie najbardziej rozchwytywany producent SoC (System-on-Chip) na rynku mobilnym. Jego układy Snapdragon 600 i Snapdragon 800 siedzą w większości, najpopularniejszych smartfonów i tabletów (takich jak HTC One, Samsung Galaxy S4, Note 3, LG G2, Nexus 5 itp.). Niestety nie znamy żadnych szczegółów dotyczących tego, jaką specyfikacją ma dysponować nowa generacja Snapdragonów oraz Adreno 400. Jedyne co ujawnia Fudzilla to fakt, że Adreno 400 nie będzie mieć wsparcia dla OpenCL.

Oczywiście rok 2014 nie może należeć wyłącznie do Qualcomm. Nvidia na ten okres planuje debiut chipsetu Tegra 5 (aka „Logan”). Do gry dołączą się również takie układy graficzne, jak PowerVR 6-series praz produkt ARM, czyli Mali-700.

Pamiętajcie, że doniesienia portalu Fudzilla to jedynie plotki, które zostaną zweryfikowane dopiero podczas CES 2014. Do stycznia jednak jeszcze daleko, a do tego czasu może się jeszcze bardzo wiele wydarzyć.

Źródło