HTC One

Qualcomm pomoże wypromować HTC One

Nie jest tajemnicą, że marketing HTC nieco kuleje (a przynajmniej mocno odstaje od np. samsungowego, czy też applowskiego). Z pomocą tajwańskiemu producentowi ma przyjść Qualcomm, który pomoże wypromować HTC One.

HTC One

Shen Jin, czyli szef chińskiego oddziału Qualcomm, powiedział, że firma będzie współpracować z HTC nie tylko na płaszczyźnie technologicznej. Ci dwaj producenci mają zamiar rozszerzyć swoją współpracę, także o marketing. HTC One, który działa w oparciu o chipset Snapdragon 600, będzie przez Qualcomm promowany, m.in. na nagraniach promocyjnych, pokazywanych w trakcie konferencji Game Developers Conference. To oczywiście świetna wiadomość dla HTC, które jest ze wszystkich stron krytykowane za nijaki i mało agresywny marketing.

HTC nie jest jedynym producentem smartfonów, który wykorzystuje chipsety Qualcomm. Dlaczego więc to właśnie Tajwańczycy mają takie specjalne względy? Jest tak najprawdopodobniej dlatego, że to właśnie HTC jest jednym z pierwszych producentów, którzy zaczęli wykorzystywać najnowsze technologie Qualcomm.

Szczerze mówiąc, mam cichą nadzieję, że HTC nareszcie uda się przełamać złą passę i za sprawą One, odnieść upragniony sukces. Firma tworzy przecież coraz lepsze smartfony i wielką stratą dla konsumentów byłoby jej bankructwo.

Źródło: Digitimes