Qualcomm Snapdragon

Qualcomm prezentuje układy Snapdragon S4 Play i Snapdragon S4 Plus

Amerykański producent chipów, firma Qualcomm – zaprezentowała nowe, mobilne układy: Snapdragon S4 Play i Snapdragon S4 Plus.

Qualcomm Snapdragon

Wychwalany za swoją potężną wydajność, czterordzeniowiec Snapdragon S4 Pro – znalazł już zastosowanie w smartfonach, m.in. LG Optimus G oraz Xiaomi Mi-Two. Producent układu, firma Qualcomm, nie zamierza jednak spocząć na laurach, i już zaprezentowała kolejne czterordzeniowe chipsety – Snapdragon S4 Play (MSM8225Q i MSM8625Q) oraz Snapdragon S4 Plus (MSM8930).

Chipy MSM8225Q i MSM8625Q mają przynieść cztery rdzenie dla urządzeń z niższej półki cenowej. Obydwa układy uzyskały możliwość obsługi pamięci DDR2 (LPDDR2) i dadzą sobie spokojnie radę, z przechwytywaniem i odtwarzaniem filmów 720p. Układ oznaczony, jako MSM8625Q, ma na swoim pokładzie modem UMTS/CDMA, natomiast MSM8225Q zawiera tylko modem UMTS. Oczywiście, obydwa chipsety mają także takie moduły, jak Wi-Fi, Bluetooth 4.0 i FM (bazowane na „scalakach” Atheros AR6005 i WCN2243).

Ostatni z chipsetów, czyli Snapdragon S4 Plus MSM8930 – został przeznaczony na rynek chiński. Układ ma wsparcie dla łączności UMTS, CDMA oraz chińskiej TD-SCDMA.

Nie wiadomo oczywiście, kiedy pojawią się pierwsze, budżetowe smartfony i tablety, zaopatrzone w te chipsety. Swoją drogą, czekają nas ciekawe czasy, kiedy to niskobudżetowe smartfony, będą wyposażane w czterordzeniowe procesory.

Źródło: Qualcomm