Nokia Lumia 1520

Qualcomm przez przypadek potwierdził, że Nokia Lumia 1520 będzie oparta o chip Snapdragon 800

Nadchodzący wielkimi krokami phablet Nokii, model Lumia 1520, był już tematem całej masy plotek i przecieków. Tym razem mamy jednak bardziej wiarygodną informację, według której ta 6-calowa bestia będzie napędzana przez czterordzeniowy chipset Snapdragon 800.

Nokia Lumia 1520

Informację poprzez swoje konto na Twitterze „przez przypadek” podał producent układu – Qualcomm. Z twitterowego wpisu możemy się dowiedzieć, że firma jest dumna, że to wspaniałe urządzenie będzie napędzane przez Snapdragona 800.

Nokia Lumia 1520, która pojawiała się również pod nazwą kodową „Bandit”, ma być phabletem z 6″ ekranem o rozdzielczości Full HD, 20MP aparatem PureView (z obiektywem Carl Zeiss) oraz (co zrozumiałe) z systemem Windows Phone 8. Lumia 1520 ma zostać oficjalnie zaprezentowana 22 października na konferencji, o której Nokia informuje już od kilku dni.

Jeśli te informacje faktycznie się potwierdzą będzie to oznaczać, że Nokia nareszcie zacznie konkurować z takimi gigantami smartfonowego rynku jak Samsung (ze swoim Galaxy Note 3), Sony (Xperia Z1 oraz Xperia Z Ultra) oraz LG (model G2). Na chwilę obecną to chyba najpopularniejsze grono smartfonów, które działają w oparciu o chipset Snapdragon 800.

Oczywiście aby jakikolwiek smartfon z Windows Phone mógł działać z czterordzeniowym chipem i ekranem o rozdziałce Full HD, Microsoft musi najpierw wydać odpowiednią aktualizację – oznaczoną jako GDR3. To właśnie dzięki niej Windows Phone wejdzie w erę ekranów o wysokiej rozdzielczości oraz superwydajnych procesorów. Wszystko wskazuje więc na to, że ta windowsowska rewolucja nastąpi już w przyszłym miesiącu.

Źródło: WPCentral