Qualcomm-Intel-Atom-porownanie-0

Qualcomm udowadnia, że jego chip z 2010 roku jest lepszy, niż Intel Atom

Amerykański producent chipów, firma Qualcomm – umieściła w sieci film, na którym udowadnia wyższość swojego chipu z 2010 roku, nad tegorocznym układem Intel Atom Z2460 Medfield.

Qualcomm - Intel Atom - porównanie

Na filmie, który zaraz obejrzycie, widać po lewej smartfon Sony Ericsson Xperia Arc S z chipem Snapdragon S2 (układ swoją premierę miał w 2010 roku) oraz inny smartfon, z układem Intel Atom Z2460 Medfield. Qualcomm podczas porównania przetestował chipy pod kilkoma względami:

  • szybkości „łapania” sygnału GPS,
  • kompatybilności z grami,
  • płynności działania interfejsu użytkownika (przybliżanie i oddalanie przeglądarki internetowej).

Jak się mogliście przekonać, chip Qualcomm Snapdragon S2 z 2010 roku bije na głowę układ Intel Atom Z2460 Medfield. Najgorzej w całym teście wygląda chyba test płynności przybliżania/oddalania w przeglądarce internetowej. Intel Atom wyraźnie sobie z tym nie radzi, powodując dość duże przeskoki, podczas gdy Snapdragon S2 poradził sobie dużo lepiej.

Jaki płynie z tego wniosek? Czyżby Intel Atom był „zabytkiem” w porównaniu choćby do tegorocznego układu Snapdragon S4? Przypominam, że do sklepów już wędrują (lub zawędrowały) cztery smartfony z Medfield na pokładzie – Motorola RAZR i, Lenovo K800, Lava Xolo X900 oraz ZTE Grand X IN.

Źródło: PhoneArena