Qualcomm Snapdragon

Qualcomm ujawnił szczegóły Snapdragon S4 SoC

Amerykański producent z branży elektronicznej, firma Qualcomm – ujawniła szczegóły dotyczące jej najnowszego chipu, Snapdragon S4.

Qualcomm SnapDragon

Nowy Snapdragon będzie produkowany w technologii 28nm, na chipie znajdzie się procesor Krait, oraz układ graficzny Adreno 225. Zejście z technologii 45nm do 28nm, daje według Qualcomm wiele korzyści – mniejsze komponenty, ograniczoną prądożerność, oraz bardzo małe wydzielanie ciepła. Procesor Krait, który jest montowany w nowym Snapdragonie, oferuje aż 60% większą wydajność, niż Scorpion. Krait będzie taktowany częstotliwością od 1.5 do 2.5GHz, oraz zaopatrzony w asynchroniczne przetwarzanie wieloprocesorowe i dwukanałowy kontroler pamięci. Jeśli chodzi o GPU – Adreno 225 ma być o 50% szybsze, niż Adreno 220.

To nie koniec, ponieważ układ S4 MSM8960, posiada wsparcie praktycznie dla wszystkich częstotliwości łączności, używanych obecnie na świecie – od 700 do 2600MHz. Wspiera również LTE (do 100Mbps) i HSPA + (do 42Mbps), EV-DO Rev B, TD-SCDMA, oraz GSM, GPRS i EDGE. Układ posiada też obsługę takich standardów, jak GPS i GLONASS, a także Bluetooth, WiFi, radio FM i NFC. Pierwsze próbki chipu Qualcomm już rozesłał do różnych producentów – przyszły rok szykuje się więc bardzo ciekawie.

Źródło: Engadget