Overmax Quattor 7 II

Quattor 7 II – nowy tablet Overmaxa

Overmax zapowiedział dzisiaj następcę modelu Quattor 7, androidowy tablet Quattor 7 II. Urządzenie ma trafić do sklepów począwszy od 20 marca. Jak wyglądają dane techniczne tego sprzętu?

Overmax Quattor 7 II

Overmax chwali się, że w Quattor 7 II zainstalował czterordzeniowy chip Allwinner A315, wyposażony w rdzenie Cortex-A7 taktowane zegarem 1.5 GHz, GPU PowerVR SGX544 MP2, 1 GB RAM oraz 16 GB pamięci wewnętrznej (czyli całkiem sporo).

Co z ekranem? Jest tu 7″ matryca IPS, której rozdzielczość wynosi 1024 x 600 pikseli (szkoda, że nie troszkę więcej). Chociaż nie uznaję tabletów jako sprzętu, którym powinno się robić zdjęcia, to i tak warto wspomnieć, że Overmax umieścił tu 2 MP kamerę główną. Nasze wideorozmowy wspomoże za to 0.3 MP kamerka z przodu.

Oczywiście mamy tu też Wi-Fi b/g/n, czytnik kart microSD, system Android 4.2 Jelly Bean (producent nic nie wspomniał na temat ewentualnej aktualizacji do 4.4 KitKat) oraz 2800 mAh baterię. Akumulator jak widzicie nie jest zbyt duży. Można by pomyśleć, że jego pojemność została zrekompensowana małymi gabarytami Quattor 7 II, niestety w informacji prasowej nie umieszczono danych na temat gabarytów i wagi tabletu. Co pewnie niektórych nieco zniechęci – tablet nie posiada modułu GPS.

Metalowa obudowa Overmax Quattor 7 II będzie dostępna w kilku wariantach kolorystycznych: czarnym, srebrno-białym oraz granatowo-czarnym.

Overmax w pamięci urządzenia zainstalował szereg mniej lub bardziej przydatnych aplikacji: Zumi, Onet news, EasyCall, antywirus Avast oraz Dziennik Gazeta Prawna.

Jak już wspomniałem na początku, Quattor 7 II powędruje do sklepów 20 marca, niestety cena urządzenia nie została jeszcze ujawniona.