Quechua Phone

Quechua Phone – odporny na czynniki zewnętrzne smartfon producenta sprzętu wspinaczkowego

Żyjemy w czasach, kiedy praktycznie każda firma może wypuścić swój własny (albo przynajmniej brandowany przez siebie) smartfon. Do kolekcji androidowych słuchawek właśnie dołączył smartfon Quechua Phone, którego twórcą jest dobrze znana w kręgach osób uprawiających aktywną turystykę, francuska firma Quechua.

Quechua Phone

Quechua Phone pod względem specyfikacji nie wyróżnia się na tle zwykłych smartfonów, jednak w klasie urządzeń odpornych na „tortury życia codziennego” jest już zupełnie inaczej. Francuski smartfon posiada certyfikat stopnia ochrony IP54 (ochrona przed wnikaniem pyłu w ilościach zakłócających pracę urządzenia, ochrona przed kroplami padającymi pod dowolnym kątem, ze wszystkich stron (deszcz)), czterordzeniowy chip Qualcomm Snapdragon o taktowaniu 1.2 GHz (niestety nie podano, o jaki dokładnie chip chodzi, jednak można się domyślać, że jest on oparty o rdzenie Cortex-A5) oraz 1 GB RAM.

Pod maską zamontowano również 4 GB pamięci wewnętrzne, slot microSD, 5 MP kamerę oraz potężną 3500 mAh baterię, która według producenta starcza na 22 godziny rozmów. Quechua Phone działa w oparciu o Android 4.1 Jelly Bean. Najważniejszym elementem tego sprzętu jest jednak jego 5″ ekran – niestety nie wiadomo, jaką rozdzielczością dysponuje.

Quechua Phone, który powstał we współpracy z firmą Archos, już 5 grudnia trafi do francuskich sklepów w cenie 230€ (ok. 970 zł). Quechua niestety nie zdradziła, czy urządzenie pojawi się także na innych, europejskich rynkach.

Źródło


  • Marcel Jóźwiak

    A ja myślałem, że „Kłeczła” to marka wewnętrzna Decathlonu… Ale skoro w Decathlonie inne produkty tej marki sprzedają to i Phone w końcu tam trafi. Fajnie by było gdyby był dostępny w dobrej cenie – potrzeba mi zapasowego wytrzymałego telefonu z dobrą baterią.

    • http://smartfan.pl/ Noob

      Całkiem możliwe, że smartfon się tam pojawi, w końcu Decathlon jest chyba jakimś przedstawicielem Quechua w PL. Mam tylko nadzieję, że nie przesadzą z marżą.