samsung – logo

Raport finansowy Samsunga za Q3 2012

Samsung w trzecim kwartale 2012 uzyskał kolejny, rekordowy zysk. Smartfony firmy sprzedają się coraz lepiej, inne oddziały Samsunga także przynoszą pokaźny zysk.

samsung - logo

Dochód koreańskiego producenta w trzecim kwartale 2012, wyniósł aż 47.5 miliarda dolarów (wzrost o 25% w porównaniu do analogicznego okresu roku poprzedniego). Najbardziej cieszy jednak fakt, iż firma osiągnęła aż 7.4 miliarda $ zysku netto, co w stosunku do Q3 2011 jest wzrostem aż o 91%. Dla przypomnienia dodam tylko, że w Q2 2012 Samsung „wyciągnął” 5.9 miliarda $ zysku netto.

Nie będzie pewnie dla nikogo zaskoczeniem, jak powiem, iż koreański producent lwią część swojego dochodu czerpie z departamentu mobilnego. Sprzedaż urządzeń mobilnych przyniosła firmie aż 23.9 miliarda $ dochodu. Dobrze „kręci się” także biznes wyświetlaczy, który do dochodu wniósł 7.7 miliarda $, a do zysku operacyjnego 1 miliard $ (w porównaniu do Q3 2011 jest to wzrost o 19%).

Jak przed Samsungiem kształtuje się przyszłość? Można śmiało przewidzieć, że firma w Q4 2012 osiągnie jeszcze lepsze zyski. Ten świąteczny okres, w którym ludzie kupują sobie sporo prezentów, jest doskonały na robienie interesów. W dodatku Koreańczycy ciągle prezentują nowe produkty, jak np. smartblet Galaxy Note II, który mimo swoich sporych gabarytów, sprzeda się zapewne doskonale.

Źródło: Samsung