Samsung Galaxy Note 3 – zloty

Rekordowa sprzedaż Galaxy Note 3

Według najnowszych doniesień, już pod koniec 2013 roku Samsung odnotowuje rekordowe ilości sprzedaży najnowszego Galaxy Note oznaczonego numerem 3. W ciągu zaledwie dwóch miesięcy urządzenie to sprzedało się w 10 milionach sztuk, co oznacza, że trzecia generacja tego phabletu cieszy się największą popularnością od czasu pojawienia się w 2011 roku prekursora serii Galaxy Note.

Samsung Galaxy Note 3 - zloty

Pierwsza generacja tego urządzenia potrzebowała aż dziewięciu miesięcy, by osiągnąć próg sprzedaży wynoszący 10 milionów sztuk, natomiast kolejna dokonała już tego w zaledwie 4 miesiące. Na zwiększenie popytu na Galaxy Note 3 ma mieć wpływ również jego dostępność w różnych wariantach kolorystycznych, które na sklepowe półki trafią już w przyszłym roku. Na początku września Samsung zapewniał, że słuchawka będzie dostępna w 50 krajach, zaś największa sprzedaż przewidywana jest na rynkach azjatyckich, w krajach takich jak Chiny, Korea Południowa oraz Japonia.

W październiku opublikowano raporty wskazujące na to, że koreański producent sprzedał 30 milionów Galaxy Note II. Biorąc pod uwagę, że najnowsza generacja tego urządzenia sprzedaje się w o wiele większym tempie, Samsung może osiągnąć sprzedaż na poziomie 60 milionów sztuk szybciej niż się tego możemy spodziewać.

Na wielkość sprzedaży Galaxy Note 3 z pewnością będzie miała także wpływ premiera jego tańszego i nieco uboższego brata – Galaxy Note 3 Lite, o której informowaliśmy Was całkiem niedawno.


  • https://www.facebook.com/pages/Nazir/129553720567082 Nazir

    Co by nie mówić sam bym się skusił na czarny Note’3 gdybym nie miał innego już wyboru jak Nexus’5 :)