Apple – sklep

Rekordowe przychody Apple w pierwszym kwartale fiskalnym 2014 roku

Apple opublikowało właśnie swoje wyniki finansowe, obejmujące pierwszy kwartał fiskalny 2014 roku. Gigant z Cupertino osiągnął w tym czasie rekordowy przychód 57.6 miliarda $. Zysk operacyjny wyniósł aż 13.1 miliarda $ czyli 14.50$ na akcję.

Apple - sklep

Po tak świetnych wynikach zarząd Apple poinformował, że wypłaci swoim udziałowcom dywidendę w wysokości 3.05$ za akcję. Dobre wyniki Apple pokazują spory wzrost przychodu w porównaniu do tego samego okresu zeszłego roku, jednak zysk operacyjny (czyli to, co firma wyciąga „na czysto”) w gruncie rzeczy pozostał niezmieniony. Marża brutto Apple wyniosła 37.9%, podczas gdy międzynarodowa sprzedaż odpowiada za 63% przychodu giganta.

Dzięki nowym produktom oraz udanemu okresowi świątecznemu, Apple w pierwszym kwartale fiskalnym 2014 roku sprzedało rekordową ilość smartfonów iPhone i tabletów iPad. Konkretnie firmie udało się „upłynnić” 51 milionów iPhone’ów oraz 26 milionów iPad’ów. Takie wyniki są więcej niż imponujące. Jeśli chodzi o iPod’y, tutaj sprzedaż przekroczyła trochę 6 milionów sztuk, natomiast komputery Mac były odpowiedzialne za ok. 4.8 miliona sprzedanych egzemplarzy.

Idąc dalej dowiadujemy się, jakie są prognozy Apple na drugi kwartał fiskalny 2014 roku. Gigant w tym czasie planuje osiągnąć przychód między 42 a 44 miliardami $. Spodziewana marża brutto ma wynieść od 37% do 38%.

Co by nie mówić o Apple, jedno tej firmie trzeba przyznać – pomimo rosnącej konkurencji, nadal jest to doskonała maszynka do robienia pieniędzy. O poziomie sprzedaży osiąganym przez Apple może pomarzyć większość innych producentów. Dzieje się tak pomimo faktu, że to Android zdominował świat.